09:42, 11 Грудня 2023

Митрополит Михаїл освятив каплицю під час візиту у Підбереззя

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив богослужіння у цьому селі Горохівського деканату.

Про це повідомляють на сторінці Волинської єпархії ПЦУ у «Фейсбук».

Спочатку владика служив Божественну літургію в храмі Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Потому, під час хресної ходи, здійснив чин освячення Державного Прапора України, знамена Волинської єпархії, божниці з фігурою праведної Анни та водосвятної чаші, що  розташовані на території храму.

Із високопросвященним разом молилися: декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель священик Ярослав Музичук, інше духовенство Горохівського та Луцького районного деканатів. Архієрейськими благословенними грамотами нагороджено доброчинців і активних вірян.

Анно-Зачатієвську дерев’яну церкву у Підбереззі заснували 1483 року, проте вона не збереглася. Цей Божий дім збудували та освятили у 1645 році. У XIX столітті його відремонтували. Після проголошення Незалежності України громада увійшла до УАПЦ. У радянські часи в ній зберігали (ховали) українську богослужбову літературу. Місцеві називають свою церкву «Неопалимою Купиною» в пам’ять про воєнне лихоліття, коли під час пожежі в селі Бог зберіг святиню неушкодженою. У храмі збереглися живопис і різьблення XIX-XX ст. Із 2005 року тут діє парафіяльна недільна школа. Церква належить до пам’яток архітектури національного значення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: