15:08, 17 Квітня 2021

Митець з Володимира-Волинського встановив два нових світових рекорди

У приміщенні культурно-мистецького центру у Володимирі-Волинському 17 квітня відбулася реєстрація одразу двох світових рекордів талановитого місцевого майстра.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Анатолій Бойко – Заслужений майстер творчості України, відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами митець. Він створює унікальні витвори мистецтва з яєчної шкарлупи, надаючи їм незвичних форм, оздоблюючи металом та коштовним камінням.

Вже втретє його ім’я внесли до світового реєстру. Цього разу представники Національного Реєстру Рекордів зареєстрували рекорди «Максимальна кількість отворів, просвердлених у шкаралупі гусячого яйця» та «Максимальна кількість отворів, просвердлених у шкаралупі курячого яйця».

Анатолій Бойко зробив у шкаралупі гусячого яйця 52 754 просвердлених отвори, діаметр кожного з них – 0,2 мм. Тобто практично між отворами відстань на шкаралупі залишилася не ширше нитки.

У звичайному курячому яйці майстру вдалось просвердлити в шкаралупі 33 436 отвори діаметром 0,15 мм (отвори діаметром як людська волосина). Для цієї ювелірної роботи майстру знадобився місяць щоденної кропіткої роботи і 55 свердел. Національний Реєстр Рекордів знайшов у світі аналог такої роботи у Боснії, але із значно меншим параметром – в шкаралупі курячого яйця створено 14 129 отворів.

Це дало підстави оголосити нові світові рекорди, які належать українському митцю Анатолію Бойко, якого в світі називають «Волинський Фаберже».

Також представниця Національного Реєстру Рекордів Лана Ветрова вручила свідоцтва про встановлення рекордів і представникам міської влади, які надають підтримку рекордсмену. Міський голова Ігор Пальонка зазначив, що місто пишається, що у Володимирі-Волинському мешкає і творить такий майстер, тому завжди намагаються посприяти йому. Наразі обговорюють перспективу створення музею-садиби Анатолія Бойка, у чому проситимуть сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, а також народного депутата Ігоря Гузя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: