09:13, 18 Березня 2021

Музею волинської ікони передадуть сакральну картину

18 березня о 16:00  у Музеї волинської ікони відбудеться передача музею сакральної картини Володимира Жупанюка «Хліб наш насущний…». Твір придбаний коштом волинської компанії «WEST AUTO HUB».

Про це повідомляють у Музеї волинської ікони

Володимир Жупанюк – відомий український художник, який понад 40 років працює у галузі образотворчого мистецтва. Майстерний графік, аквареліст, живописець-пейзажист, автор серії іконописних робіт має широке коло шанувальників. Його роботи, пройняті любов’ю до рідного краю та щирим захопленням красою навколишнього світу, є окрасою музейних і  приватних колекцій в Україні та за кордоном.

За останнє десятиліття Володимир Жупанюк створив серію робіт, присвячену сакральній тематиці: «Боремельський хрест», «Волинська Богоматір – покровителька землі Волинської», «Святий Миколай – покровитель Луцька» та ін. У 2018 р. сакральні твори майстра експонувалися у Музеї волинської ікони на виставці «Сакральний живопис Володимира Жупанюка». Створенню кожної картини передувала тривала кропітка дослідницька праця художника по вивченню теми, яка лежатиме в основі сюжету, звідси наповнення творів духовними, історичними та культурними вимірами. У 2018 р. голова благодійного фонду «Рідна Волинь» Дмитро Глазунов придбав у автора і подарував музею живописне полотно «Холмська Богородиця у подіях та фактах».

Сьогодні традиція меценатства продовжується. Керівництво волинської компанії «WEST AUTO HUB» в особі директорки Юлії РиковськоїEпридбало у Володимира Жупанюка сакральну картину «Хліб наш насущний…»  у  колекцію музею.

Масштабний твір своєрідно розкриває євхаристійну тематику  та основні віхи  життя Ісуса Христа, доповнюючи їх  пейзажами Луцька та зображенням давніх сакральних споруд Волині. Картина вирізняється не тільки глибоким філософським задумом, а ще є  яскравим ілюстративним матеріалом з давньої історії рідного краю.

Твори Володимира Жупанюка «Хліб наш насущний…»,  «Холмська Богородиця у подіях та фактах» та «І сотворив Бог чудо велике», подаровану автором, можна буде побачити в експозиції музею.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: