18:24, 29 Березня 2023

Музеї у Луцьку отримали генератори від польської ініціативи «Dom Odbudowy Ukrainy»

Вже понад рік триває повномасштабна війна росії проти України. І щодня ми бачимо, як ворог нищить не тільки житлові будинки чи об’єкти критичної інфраструктури, а й історичні пам’ятки культури й архітектури, музеї та галереї, що мають не лише культурну цінність, а й значний туристичний потенціал. В таких умовах важливо робити усе можливе для збереження таких об’єктів.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Важливо, що в цих складних умовах Україна не залишилась на самоті зі своїми проблемами, адже знайшлись надійні міжнародні партнери, які також вболівають за майбутнє України. І не лише вболівають, а й роблять вагомий вклад у збереження нашої культурної спадщини.

Зрозуміло, що у їх пріоритеті на допомогу й підтримку, міста, що зазнали найбільших втрат і руйнувань. Але не позбавлені уваги й такі міста як Луцьк і Львів, які, на щастя, не зазнали значних руйнувань, але культурні надбання яких, попри це потребують захисту.

З квітня 2022 управління туризму та промоції Луцька співпрацює з польською ініціативою «Dom Odbudowy Ukrainy», що була створена у Варшаві. Це проект, який покликаний допомогти українцям захистити пам’ятники від руйнування внаслідок війни та допомогти у відбудові українських міст. Польська столиця також долучилась до підготовки заявок на включення трьох міст України — Одеси, Харкова і Чернігова — до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

До проекту долучені мерія Варшави, польські та міжнародні благодійні фонди, а також багато небайдужих фахівців та благодійників.

«Завдяки співпраці Луцької міської ради в рамках ініціативи три відділи Волинського краєзнавчого музею (Музей волинської ікони, Художній музей і Музей історії Луцького братства) отримали генератори для забезпечення безперебійного функціонування.

Висловлюємо щиру вдячність усім причетним до ініціативи «Dom Odbudowy Ukrainy», мерії Варшави, а також особисто директору департаменту охорони спадщини Варшави Міхалу Красуцькому за небайдужість і справжню дружню підтримку», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: