10:13, 12 Вересня 2021

Музей запрошує на вуличну екскурсію маґдебурзьким Луцьком

Музей історії Луцького братства сьогодні, 12 вересня, запрошує на вуличну екскурсію маґдебурзьким Луцьком, – тією територією сучасного міста, громада якої з кінця XV століття отримала право на власне самоуправління та судочинство.

Про це інформують на сайті Волинського краєзнавчого музею.

Маршрут екскурсії охопить історичну вулицю Велику, яка з’єднувала північну міську Надглушецьку браму з південною Троїцькою брамою. Ідучи від брами до брами, фактично перетинаючи острівний Луцьк, реконструюють основні елементи інфраструктури самоврядного міста. У першу чергу, віртуально позначать на сучасній території Старого міста колишні міські мости з в’їзними брамами – через Глушець і Стир.

Познайомлять з важливим елементом маґдебургії – історичним Ринком, центром міського життя. Штрихово згадають про людей цього найпрестижнішого міського району, тобто залюднять його кам’яниці. Звісно йтиметься й про Ратушу, а біля неї про «стовб ганьби» або «колодку».

Знайдуть місця розташування нерухомості війтівського уряду; по сьогоднішньому кажучи, визначать місце, де колись стояли доми для мера. Тут поряд були й міські лазні.

Старе маґдебурзьке місто вже втратило багато своїх об’єктів, але зберегло свій історичний ландшафт.

Збір екскурсантів — о 15:50 у Музеї історії Луцького братства, вул. Йова Кондзелевича 5.

Вартість квитка — 50 грн.

Початок екскурсії — о 16:00. Локація – Глушецький (Братський) міст.

Уточнення за телефоном — +380 95 785 2481

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: