08:43, 17 Грудня 2020

Музей волинської ікони пропонує поринути у святкову атмосферу

16 грудня у Музеї волинської ікони розпочала роботу виставка – продаж “Hand made. Подарунки до Різдва”. Цей захід є спільним проектом музейників та Технічного фахового коледжу Луцького НТУ.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Відкриття святкової експозиції відбулось за участі голови обласної ради Григорія Недопада, ректорки Луцького НТУ Ірини Вахович, директорок Волинського краєзнавчого музею Оксани Важатко та Музею волинської ікони Тетяни Єлісєєвої, директора Технічного фахового коледжу Луцького НТУ Олега Герасимчука, а також майстрів та вихованців коледжу.

Це вже третій подібний захід на якому відвідувачі виставки мають змогу не лише оглянути творчі роботи виконані учнями та майстрами коледжу, але й, за бажанням, придбати їх за символічну ціну. Новорічні і різдвяні композиції, ялинкові прикраси, вишиті скатертини і серветки, вишиванки, велике розмаїття ялиночок, подарункові черевички і рукавички, символи прийдешнього року та інші сувеніри чекатимуть свого глядача та покупця упродовж найближчих двох тижнів.

“Зайшовши сюди я вже визначився, що саме хочу тут придбати, чого мені не вистачає у ці передсвяткові дні. Завдяки цим виробам, які несуть тепло людських рук, дух Нового року та Різдва передасться якнайкраще та залишиться у серці на довго. Дякую, що таке свято вдалось організувати саме на базі установи обласної комунальної власності. Тішить те, що подібний захід вже став доброю традицією”, – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад.

“Через ковід і дистанційне навчання сьогодні у наших освітніх закладах немає потоку студентів, тому сьогодні ми маємо таку гарну локацію, як Музей волинської ікони – гордість нашого краю. Як голова обласної ради сьомого скликання хочу зауважити, що ми започаткували низку гарних проектів у сфері культури. На жаль культура завжди фінансується по залишковому принципу, тому нову каденцію депутатів я буду просити звертати на цю галузь особливу увагу – це і краєзнавчий музей, що потребує величезних капіталовкладень, і філармонія і драмтеатр. Адже культура – це те, що робить нас людьми, соціалізує нас і зближує. Сподіваюсь, що така фінансова можливість в обласної ради буде. Вірю, що наше спільне майбутнє на найближчі п’ять років дозволить зреалізувати ще багато гарних проєктів в тому числі і в сфері культури”, – зауважила ректорка Луцького НТУ Ірина Вахович.

“У цього заходу є три особливості. Перша та, що ця виставка присвячена Різдву, адже це особливе свято для кожного українця, друге – це напевно захоплення та любов з якими наші майстри та учні створюють ці вироби і третє – це місце проведення, адже – це духовний центр Волині, де  зібрані святині, які є найголовнішими духовними об’єктами і цінностями нашої волинської землі”,  – наголосив директор Технічного фахового коледжу Луцького НТУ Олег Герасимчук.

“У час високих технологій хочеться, щоб ті подарунки, які ми даруємо нашим рідним і близьким у період новорічно-різдвяних свят несли тепло і світло. Hand made – одна з найпопулярніших течій сучасності, що дає нам таку прекрасну можливість. Над цими роботами працювали живописці, технологи легкої промисловості, швачки і вишивальниці, флористи і майстри дизайну.  Ті спеціальності, які є у коледжі дають можливість побачити результат вже під час навчання. А з боку майстрів ми бачимо неабияке намагання надихнути учнів  на творчість, на їхню подальшу роботу і можливо покликання на все життя”, – зауважила директорка Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва.

Відвідувачі виставки, які завітали цього дня на відкриття, мали змогу сфотографуватися біля святкової фотозони, а також придбати вироби, які їм сподобались. Організатори обіцяють, що усі виручені кошти підуть на благодійність.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: