09:41, 20 листопада 2020

Музей-скансен у Рокинях пропонують фінансувати з бюджету Луцька

Відповідь питання фінансування музею та пов’язані із ним питання намагались знайти члени постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики у ході розгляду  проекту розпорядження голови ОДА «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік».

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк повідомив, що з огляду на звернення окремих головних розпорядників коштів обласного бюджету, виникла потреба у перерозподілі бюджетних призначень, які були затверджені для них на поточний рік.

Так, з метою надання фінансової підтримки для музею історії сільського господарства Волині – скансен на 54 тисячі гривень, збільшуються видатки загального фонду за рахунок зменшення бюджетних призначень на поточне утримання Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського у відповідному розмірі.

Голова бюджетної комісії Михайло Імберовський нагадав, що на  бюджетних слуханнях депутати облради рекомендували виділити кошти на утримання цього музею лише на 6 місяців поточного  року. Мовляв, скансен відтепер розташовується на території Луцької міської ОТГ, а відтак фінансуватися він має із відповідного бюджету.

Депутат Володимир Бондар такої ж думки. Він запропонував запросити до дискусії  усі зацікавлені сторони у тому числі й директора музею Олександра Середюка та керівництво Луцької міської ради.

“Музей наразі перебуває на території Луцької міської ОТГ, яка є потужною і фінансово спроможною. Обласний бюджет не можна порівняти із кошторисом Луцька, який в рази більший, а відтак фінансування музею-скансену для цієї громади буде цілком посильним”, – зазначив він.

Голова обласної ради Ірина Вахович зауважила, що це питання залишається відкритим вже упродовж останніх трьох років.

“Із впровадженням адміністративно-територіальної реформи ми сьогодні сміливо можемо вести перемовини з Луцьком стосовно вирішення цього питання. Я закликаю профільне управління облдержадміністрації спільно із відділом майна обласної ради розробити спільне звернення до Луцької міської ради, аби вони розглянули можливість прийняти у свою власність майновий комплекс музею-скансену”, – наголосила вона.

“Можливо варто ініціювати проведення спільного засідання бюджетної  та майнової комісій обласної ради, аби узгодити усі тонкощі цього питання”, – припустив Михайло Імберовський.

В результаті дискусії комісією рекомендували управлінню культури, з питань релігій та національностей ОДА спільно з відділом з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності обласної ради порушити питання щодо передачі Музею історії сільського господарства Волині – Скансен з спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у власність Луцької міської об’єднаної територіальної громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: