18:17, 06 Травня 2020

Муніципали у Луцьку посилено контролюватимуть агропродовольчі ринки

Інспектори департаменту муніципальної варти планують посилено контролювати агропродовольчі ринки, які запрацюють у місті.

Про це йшлося під час чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки 6 травня, повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Нагадаємо, сьогодні під час дистанційного пленарного засідання позачергової 77-ї сесії Луцької міської ради депутати ухвалили рішення щодо відкриття агропродовольчих ринків.

Відтак, спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області обстежили усі ринки, поспілкувалися з їх керівниками щодо готовності до відкриття та необхідності виконання усіх вимог. Як зазначив начальник Луцького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Василь Татушко: «За кожним ринком буде закріплено по два наших працівники, які кожні дві години заповнюватимуть спеціальні чек-листи, а наприкінці дня складатимуть відповідні протоколи. Завтра готові розпочати роботу чотири агропродовольчі ринки. Виробничо-комерційна фірма ринок «Домінанта» розпочне роботу 8 травня».

Крім того, працівники цього управління сьогодні перевірили 14 суб’єктів підприємницької діяльності. Основні порушення — продаж не фасованих харчових продуктів.

Обговорили учасники наради й ситуацію щодо захворюваності на COVID-19. Як зазначив начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін, за минулу добу виявили чотири нових випадків захворюваності. А щодо захворюваності на грип та ГРВІ, то ситуація наступна: до сімейних лікарів станом на 6 травня звернулись 115 лучан (69 дітей та 46 дорослих). Виявлено 7 підозр на COVID-19, серед них – одного хворого на пневмонію.

Працівники патрульної поліції продовжують контролювати самоізоляцію громадян, які повернулися до нашого міста з-за кордону. Сьогодні перевіряли присутність дітей на пришкільних територіях, продовжують виявляти контактних осіб.

Інспектори департаменту муніципальної варти перевіряють роботу ярмарків сільськогосподарської продукції. А від завтра посилено контролюватимуть роботу агропродовольчих ринків.

Продовжується у Луцьку і дезінфекція багатоповерхівок. Сьогодні 320 під’їздів обробили спеціальними розчинами. Допомагають комунальникам і працівники Державного пожежно-рятувального загону управління ДСНС України в області, дезінфікуючи під’їзди багатоповерхових будинків, де виявлені осередки коронавірусної інфекції.

Підбиваючи підсумки сьогоднішнього засідання, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив: «Велика відповідальність за роботу ринків сьогодні покладається і на спеціалістів держпродспоживслужби, і на працівників правоохоронних служб, і на інспекторів муніципальної варти. Після відкриття агропродовольчих ринків зникає необхідність у функціонуванні сільськогосподарських ярмарків. Очевидно, варто залишити лише деякі локації і працювати вони мають два рази на тиждень. У фермерів зараз буде можливість продавати свою продукцію на ринках. Крім того, після 11 травня будуть відкриті усі ринки. Чекаємо на постанову Кабінету Міністрів, і будемо далі планувати свою роботу».

Крім того, Григорій Пустовіт наголосив, що пом’якшення умов карантинну можливе лише за умови посиленої самодисципліни. Отож, усе залежить тільки від кожного з нас.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: