09:39, 14 Березня 2018

МОЗ скасувало талони на прийом до лікаря і медкарти студентів

Міністерство охорони здоров’я скасувало талони, звітність з диспанцерного огляду та обов’язкові медкарти для вступу в школу.

Про це повідомля.nm на сайті МОЗ.

З 13 березня замість паперових талонів є тільки форма “Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів” – туди інформацію будуть переносити автоматично із записів амбулаторної карти. У лікарнях, де немає комп’ютерів, цю форму поки будуть заповнювати в паперовому варіанті.

МОЗ стверджує, що всі талони в медустановах первинної ланки просто складали в коробки, тому що вся потрібна інформація фіксується в картці хворого.

Замість “диспансеризації” – регулярного огляду здорових людей – з середини цього року буде перехід на скринінгові огляди за групами ризику.

Також з 13 березня немає книги запису викликів лікарів додому – лікар не повинен буде звітувати про обов’язкові відвідини пацієнта, а надавати інформацію про кількість звернень та кількості відвідувань. Лікар і пацієнт отримають доступ до контактних номерів телефону один одного і зможуть зв’язуватися безпосередньо, щоб разом вирішувати, чи потрібен візит додому.

“Наказом Міністерства скасовано талони і звітність по диспансерному спостереженню. МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому і використання класифікації ICPC-2 в щоденній практиці лікарів”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ назвали форми первинної медичної документації “морально застарілими”.

“Готується уніфікація існуючих форм амбулаторних карт та їх погодження з процесами комп’ютеризації. В результаті повинен залишитися тільки один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим та дітям”, – йдеться в повідомленні.

Також медкартка тепер буде не потрібна для дитини для надходження в школу або дитячий сад. Не буде і “медичної картки студента” – тільки загальна амбулаторна картка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: