13:29, 14 Червня 2020

МОЗ опублікує перелік країн, віднесених до «червоної» та «зеленої» зон

Зважаючи на відновлення Україною міжнародного авіасполучення, анонсованого на 15 червня, Міністерство охорони здоров’я опублікує список країн, яких за показниками захворюваності на COVID-19 віднесуть до «червоної» та «зеленої» зон.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав на брифінгу у неділю, 14 червня, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Щодо інформації, то Міністерство охорони здоров’я опублікує цей перелік країн для того, щоб всі могли більш зручно користуватися авіасполученням», – сказав Степанов.

Він повідомив, що у питанні відновлення міжнародного авіасполучення МОЗ обирає формат поділу країн на «червону» і «зелену» зони.

«Червона зона – це країни з великим розповсюдженням коронавірусної хвороби, з гіршою епідеміологічною ситуацією, ніж в Україні. Ми це робимо за показником кількості активних захворювань на 100 тис. населення. Тобто, яка кількість безпосередньо на певну дату і на 100 тис. населення. Цей показник встановлюватимемо на рівні 40 на 100 тис. населення. Тобто країни, де більше, ніж цей показник, будуть знаходитися в червоній зоні. А країни, де менше, – в зеленій», – сказав міністр.

За його словами, «іноземці, які прилітають в Україну, повинні мати страховий поліс, що покриває лікування COVID-19».

«Ті громадяни, які прибудуть з країн, віднесених до «червоної» зони, будуть проходити самоізоляцію або самообсервацію. Іноземці, які прилітатимуть із країн «зеленої»  зони, не повинні проходити відповідно всі ці речі», – додав міністр.

Як повідомлялося, уряд з 12 березня запровадив в Україні карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Було закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, рух наземного транспорту в містах, припинено міжміське і міжобласне автомобільне, залізничне і авіасполучення. З 28 березня Україна повністю закрила кордон для регулярного сполучення, в тому числі авіаційного.

Нині в Україні до 22 червня діє адаптивний карантин.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про відновлення внутрішнього авіаційного сполучення в Україні з 5 червня і міжнародного авіасполучення – з 15 червня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: