16:04, 06 Березня 2021

МОЗ оновило поділ на карантинні зони

Міністерство охорони здоров’я оновило розподіл на карантинні зони.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на дані МОЗ.

Згідно з ними, у червоній зоні перебувають чотири області — до Житомирської, Івано-Франківської та Чернівецької додалася Закарпатська.

До помаранчевого рівня епідемічної небезпеки віднесено дев’ять областей: Вінницьку, Донецьку, Запорізьку, Київську, Львівську, Миколаївську, Сумську, Тернопільську, Хмельницьку, — а також місто Київ.

Решта областей перебувають у жовтій зоні.

Як повідомляв “Укрінформ”, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 6 березня вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 8 березня 2021 р. червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Закарпатської області.

17 лютого Кабінет Міністрів ухвалив постанову про запровадження в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановили чотири рівні епіднебезпеки та показники їх визначення.

Зелений рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень у бік пом’якшення. Він встановлюється одночасно на всій території України, якщо захворюваність на грип та ГРВІ у не менш як 13 регіонах менш як 50 % від епідемічного порогу, а коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 – менш як 5 %.

Жовтий рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

Помаранчевий – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню, понад 65 %; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення менш як 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення понад 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 20 %; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом понад 50 %.

Червоний рівень епідемічної небезпеки встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищені два або більше зазначених показників. Він визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС з ініціативи міністра охорони здоров’я протягом 48 годин. Рішення щодо скасування червоного рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш, ніж п’яти днів поспіль.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: