00:46, 23 Березня 2019

Московський Патріархат заявив, що волинське село не йде до ПЦУ

Московський Патріархат заявив, що 17 березня 2019 року в сільському клубі Великого Куреня активісти ПЦУ намагалися провести збори громади. Село перейшло до ПЦУ, однак у УПЦ МП заявлять, що на збори прийшло лише до 30 осіб з 530 дорослих жителів села. 

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ МП.

«На ці збори прийшло близько тридцяти людей, з яких всього кілька є парафіянами храму. Інші ж храм не відвідують, а тому, відповідно до статуту, вони не є членами релігійної громади. На збори був запрошений в. о. старости села Василь Шмаль. Настоятеля храму отця Олександра на ці збори не запросили», – заявили у благочинні.

У Любешівській окрузі Волинської єпархії нагадують норми чинного закону № 4128-д, згідно з яким для зміни юрисдикції релігійної громади потрібно набрати 2/3 голосів.

“За підсумками зборів у Великому Курені вийшло, що 30 осіб претендують на те, щоб вирішити за все село. Що стосується статистики опитування населення, то з 776 жителів села 530 вже можуть голосувати, а «активісти» зібрали серед людей 261 підпис, з яких 193 висловилися за перехід. Необхідної кількості для того, щоб ПЦУ могла претендувати на храм, не набирається”, — заявляють у прес-службі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: