10:13, 15 Січня 2023

Моравецький їде до Берліна, щоб переконати Шольца передати Україні танки Leopard

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вирушить у понеділок з візитом до Берліна, де переконуватиме канцлера Німеччини Олафа Шольца та німецьких політиків про необхідність передачі Україні танків Leopard 2.

Про це заявив в суботу в ефірі радіо RMF.FM голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, передає «Укрінформ».

“У понеділок я перебуватиму в Німеччині, в Берліні. Зокрема, розмовлятиму з представниками різних політичних груп на тему леопардів (танків Leopard 2 – ред.) і звідти поїду в інше місце”,– поінформував Моравецький.

Він зауважив, що не знає, чи йому вдасться переконати німецького канцлера Олафа Шольца про передачу танків, зазначаючи, що навряд чи Берлін прийме таке рішення найближчим часом.

“Це процеси, які потребують більш тривалого обговорення, але тиск повинен бути постійним. Минуле рішення (про передачу Україні ЗРК Patriot – ред.) німці прийняли за півтора місяця. Вони говорили, що ракети Patriot лише для Польщі, але після тиску погодилися відправити їх в Україну”, – підкреслив Моравецький.

Польський прем’єр підкреслив, що Польща є країною, яка знову організовує допомогу для України.

“Їхня боротьба – це також боротьба за безпеку Польщі. Тому кілька тижнів тому я розмовляв із канцлером Шольцем у Брюсселі про те, щоб ці сучасні танки також передати Україні. Для ефективної боротьби з цією варварською злочинною агресією росії потрібна сучасна техніка. Ми про це говоримо також і з іншими партнерами: фінами, данцями й іншими країнами, які також мають на озброєнні сучасні танки”, – наголосив глава польського уряду.

Як повідомлялось, президент Польщі повідомив під час свого нещодавнього візиту до Львова про передання Україні роти танків Leopard 2. У зв‘язку з цим посилюється тиск на канцлера Німеччини Олафа Шольца, який тривалий час відмовляється прийняти рішення про постачання Україні бойових танків Leopard 2. Водночас, у п’ятницю речниця федерального уряду Німеччини Крістіана Гоффманн повідомила, що Польща, або інші країни, не зверталися по дозвіл до Німеччини на передання Україні бойових танків Leopard 2.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: