10:38, 23 Вересня 2020

Місцеві бюджети Волині отримали 291 мільйон гривень плати за землю

За підсумками січня-серпня цього року на Волині до місцевих бюджетів сплачено 291 мільйон гривень плати за землю. Таким чином, громади залучили на 1,9 відсотка більше плати за землю проти аналогічного періоду торік.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДПС у Волинській області.

Після деякого зниження надходжень із плати за землю у попередні місяці, нині позитивна динаміка спостерігається як серед платників-юридичних осіб, так і фізичних осіб.

«Поступове відновлення економіки має позитивний вплив на стан бюджетних надходжень. Зокрема, юридичні особи вже сплатили 237,2 мільйона гривень плати за землю, що на 1,5 відсотка більше минулорічних надходжень.  Громадяни-землевласники та землекористувачі теж активно перераховують земельний податок до бюджетів громад. Від цієї групи платників громади отримали вже 53,8 мільйона гривень, що теж більше минулорічних надходжень на 3,5 відсотка», – зазначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Очільниця волинських податківців підкреслила, що ріст сплати земельного податку – це ще й результат широкої роз’яснювальної кампанії податкової служби та органів місцевого самоврядування серед населення.

«Щороку ми активно інформуємо про важливість своєчасного перерахування земельного податку до бюджету громади, на території якої знаходиться у власності чи користуванні громадянина земельна ділянка. Це податкові надходження, що допомагають органам місцевого самоврядування фінансувати важливі соціально-економічні проекти», – підсумувала Світлана Савчук.

Отож, у Головному управлінні ДПС у Волинській області нагадують, що землевласники і землекористувачі протягом шістдесяти днів від моменту отримання податкового повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку зобов’язані перерахувати суму податку на вказані реквізити.

Якщо ж Ви – власник земельної ділянки, але не отримали повідомлення від ДПС про нараховану суму земельного податку чи інформація у повідомленні містить неточності, треба провести звірку з податковою службою. Враховуючи обмежувальні заходи через пандемію COVID-19, звірку краще провести у телефонному режимі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: