10:13, 21 Січня 2023

Міністр оборони Польщі впевнений в успіху «танкової коаліції»

Польща сподівається, що Німеччина врешті-решт погодиться передати Україні танки Leopard 2, і загалом вдасться створити коаліцію країн, яка налагодить постачання цих машин для ЗСУ.

Про це після зустрічі міністрів оборони в Рамштайні сказав міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, передає «Укрінформ».

“Сподівання пов’язані з тим, що на завершення сьогоднішньої конференції зустрілися міністри оборони з 15 країн, і ми обговорили цю тему. Міністр Пісторіус (глава міноборони Німеччини – ред.) сказав, що він лише другий день на посаді, тож поки що не може надати висновки. Утім, я переконаний, що створення коаліції буде успішним, так само як успіхом завершилася передача Україні системи Patriot”, – заявив Блащак.

Він також висловив думку, що Німеччина не чинитиме перешкод процесу передачі Польщею Україні роти танків Leopard 2.

“Ми хочемо створити коаліцію країн, які мають танки Leopard 2. Ми хочемо збудувати коаліцію донорів цих танків для України”, – наголосив польський міністр.

За його словами, якщо створять відповідну коаліцію, то не потрібно буде вимагати від окремих країн певної кількості танків. Тема передачі Leopard 2 буде темою подальших зустрічей, додав Блащак.

Як повідомлялося, на зустрічі Контактної групи з питань оборони України у німецькому Рамштайні керівникам оборонних відомств понад 50 держав не вдалося досягти єдиної позиції щодо постачання танків Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: