14:16, 20 листопада 2018

Мінфін розробив новий законопроект, який дозволить перевіряти отримувачів субсидій

Міністерство фінансів України розробило та направило на розгляд Кабміну законопроект, яким пропонується запровадити систему перевірки отримувачів субсидій. Так у відомстві намагаються зменшити нецільове використання державних коштів.

Зокрема, у Мінфіні повідомляють, що завдяки їхнім рекомендаціям щодо проведення перевірки осіб, що звернулись за субсидіями, вдалось зекономити 5,9 мільярда гривень. Ще 46,5 мільйонів повернули назад до бюджету, – пише “Громадське”.

«Перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій протягом січня–вересня 2018 року показали, що понад 68 тис. осіб отримують декілька субсидій за різними адресами. Або інший випадок – громадянин купив автомобіль “Mercedes-Benz” вартістю понад 1,3 млн гривень і оформив субсидію у розмірі 2000 гривень», – повідомив заступник міністра фінансів України Юрій Гелетей.

Також зазначається, що у Мінфіні планують створити прозору електронну систему верифікації (перевірки) отримувачів субсидій.

Напередодні у Конституційний суд України постановив, що Мінфін не має права здійснювати перевірку отримувачів державних соціальних виплат.

У Мінфіні повідомили, що продовжуватимуть перевіряти отримувачів соціальної допомоги навіть попри рішення Конституційного суду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: