16:05, 25 Березня 2020

Мінфін планує знищити культуру: видавці виступають проти скорочення коштів на підтримку книговидання

Під час підготовки карантинних, протикризових заходів уряд вирішив пожертвувати вітчизняним книговиданням, піддавши секвестру всі кошти, які були передбачені у Державному бюджеті на 2020 рік на закупівлю книжок для бібліотек, популяризацію читання, підтримку книги як головного чинника формування духовної, моральної, культурної, освіченої людської особистості.

Звернення Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» у зв’язку зі спробою Кабінетом Міністрів України вилучити з Державного бюджету України на 2020 рік кошти (провести секвестр), призначені для підтримки української культури та національного книговидання оприлюднив генеральний директор ТОВ «Видавництво Фоліо» Олександр Красовицький у «Фейсбук».

«Нам стало відомо, що Міністерством фінансів України під час підготовки карантинних, протикризових заходів вирішено пожертвувати вітчизняним книговиданням, піддавши секвестру всі кошти, які були передбачені у Державному бюджеті на 2020 рік на закупівлю книжок для бібліотек, популяризацію читання, підтримку книги як головного чинника формування духовної, моральної, культурної, освіченої людської особистості.

Тисячолітня історія людства свідчить про те, що у найважчі часи воєн і всіляких пандемій влада робила все, щоб зберегти книгу як субстанцію, яка заповнює нішу людяності в душах і вчинках людей, є невід’ємною і незамінною комунікаційною складовою, яка дає людині інформацію, знання, професійні вміння та навички діяльності, напрацьовані не одним поколінням наших предків, серед іншого спрямовані на подолання криз та пандемій.

Маємо розуміти, що, піднімаючи сокиру на книгу, а відповідно і на всю галузь, влада відсікає усі шляхи до відродження України як цивілізованої, культурної, високотехнологічної держави, вбиває надію на щасливе майбутнє в межах нашої країни не тільки для наших дітей, а й для онуків.

Знищення книги — це манкуртизація суспільства, перетворення наших людей на манкуртів, які не пам’ятають свого минулого і не спроможні побудувати власне осмислене і цивілізоване майбутнє.

Крім того, це ще й повна дискваліфікація величезної кількості найосвіченішого, професійно якісного кадрового ресурсу — людей, яких буде викинуто на вулицю і переведено до розряду безробітних.

Тому ГС «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» звертається до всіх, хто не втратив здоровий глузд і розуміння того, до чого можуть призвести дії нинішньої влади у сфері культури загалом і книговидання зокрема, підтримати вимогу до Кабінету Міністрів України щодо збереження обсягів фінансування закладів культури та заходів, пов’язаних із підтримкою вітчизняного книговидання як гарантії подолання пандемії та економічної кризи, надії на відродження і розвиток української нації і держави.

Ми залишаємо за собою право широко інформувати суспільство через доступні членам ГС «УАВК» комунікаційні канали про згубність припинення державного фінансування галузі культури як складової інтелектуальної міцності нації», – йдеться у зверненні.

Звернення підписали:

Афонін Олександр, президент ГС «УАВК»

Богдан Іван, директор ТОВ «Якабу»

Бусел Тимофій, директор ВТФ «Перун»

Гамаш Дмитро, вик. директор ГС «Національна освітня асоціація»

Гап’юк Сергій, заст. гол. редактора Редакції газети «Підручники і посібники»

Жолоб Інна, генеральний директор ДП «КК «Клуб Сімейного Дозвілля»

Карасьов Володимир, директор ТОВ «Видавництво «Знання»

Кравченко Микола, співзасновник ТОВ «Видавництво «Нора-Друк»

Красовицький Олександр, генеральний директор ТОВ «Видавництво Фоліо»

Круглов Віктор, генеральний директор ТОВ «Видавництво «Ранок»

Максимець Борис, директор ТОВ «Видавництво «Генеза»

Орлова Юлія, генеральний директор ТОВ «Видавництво «Віват»

Погребний Олег, директор ПП «Махаон Україна»

Степурін Ігор, співзасновник ТОВ «Видавництво Саміт-книга»

Теремко Василь, директор ТОВ «Видавничий центр «Академія».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: