19:23, 14 Серпня 2018

Мікрорайони Луцька: погляд зсередини. Забуті залишки міжвоєнного міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

Зовсім поряд з гамірними центральними проспектами розташований мікрорайон, де ще зберігається атмосфера міжвоєнного Луцька та вціліли цікаві зразки забудови у стилі функціоналізму. Колись – оселя польських урядовців та район новітньої забудови за цікавими проектами, тепер – незаслужено позбавлений уваги туристів мікрорайон у самісінькому центрі Луцька.

На відміну від шуму та метушні проспекту Волі, тут багато спокою, тиші та затишку. Гуляючи вулицями Ярощука, Будівельників, Літньою та На Таборищі можна знайти цілий трояндовий садок, захований у дворі чотириповерхівки та лінивих котів, що ніжаться на сонці. Ледве помітний за заростями колишній маєток Кронштейнів на вулиці Ярощука, що повільно і невпинно перетворюється на руїну.

Залишки колишньої польської урядової колонії подекуди відремонтовані та здалеку можуть здатися новобудовами. Втім, деякі з будинків забудови 1920-30-их років мають обшарпаний та занедбаний вигляд – на даху одного з них навіть проростають дерева. Про минуле нагадують дивом збережені автентичні гратки на вікнах, колони та арки.

Мікрорайон між двома проспектами – Волі та Перемоги та двома музеями – Волинської ікони та  Волинським регіональним музеєм українського війська та військової техніки міг би стати однією з цікавинок міста.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: