19:04, 29 Липня 2019

Мікрорайони Луцька: погляд зсередини. Від Бандери до 21-го століття або авіація, рекорди та арки

Від постаменту майбутнього пам’ятника Степану Бандері до клубу «XXI століття» або ж від проспекту Соборності до проспекту Відродження: саме тут простягнувся проспект Молоді посеред одного з найбільш густонаселених мікрорайонів міста.

Мікрорайон проспекту Молоді позбавлений давніх історичних будівель, оскільки історія його виникнення пов’язана з радянським періодом історії міста. Проспект, що носив ім’я Климента Ворошилова,  забудований лише у 1970-80-их роках переважно житловими багатоповерхівками, серед яких – гуртожитки потужного у минулому підприємства, шовкового комбінату. Попри здавалося б буденну історію виникнення, мікрорайон не позбавлений цікавинок. До прикладу, поряд з однією з дев’ятиповерхівок назавжди припаркований пасажирський літак Іл-18, який колись функціонував як дитячий кінотеатр та кафе, а нині лишається в занедбаному стані. Занепад, на жаль, є однією з рис мікрорайону – тут можна знайти і металевий скелет недобудованого торговельного центру серед дворів, і напівзруйновані сходи будівлі колишнього кінотеатру (клубу «XXI століття»), і десятиліттями не ремонтовані прибудинкові території.

По правий бік проспекту простягаються цегляні стільники та арки будинку-рекордсмена – найдовшого житлового будинку в світі завдовжки майже два кілометри. Дещо вирізняється з-поміж забудови мікрорайону будівля профспілкової бібліотеки імені Івана Фуріва.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання  «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: