19:00, 09 Жовтня 2018

Мікрорайони Луцька: погляд зсередини. Багатоповерхівки поряд з затишком приватної забудови та пиво – мікрорайон вулиці Франка. ФОТОРЕПОРТАЖ

Будівельні крани та новітні багатоповерхівки по сусідству з затишком старої одноповерхової забудови, огороджені території промислових об’єктів та затишок порослих деревами берегів колись чистої річки Яровиці (Сапалаївки), що дала назву селу, яке згодом і трансформувалося в мікрорайон Луцька – усе це про мікрорайон вулиці Франка.

Понад сотню років ця місцевість слугувала як для житла, так і для промислового використання. Наочне свідчення старого промислового значення мікрорайону – будівля  першого у місті пивзаводу чеського пивовара Вацлава Земана. Побудований на початку 20-го століття його головний корпус помітний серед забудови мікрорайону і нині.

Вулиця Івана Франка простягнулася від вулиці Шевченка у центральній частині міста до теренів колишнього приміського села Яровиці, перетинаючи річку. Активне будівництво сучасних багатоповерхівок триває поряд з традиційною для мікрорайону приватною одноповерховою забудовою. До головної вулиці мікрорайону прилягає низка коротких та майже сільських на вигляд затишних вуличок. Над берегами річки працює у приміщеннях, побудованих ще за часів Вацлава Земана, пивзавод, розташовуються у мікрорайоні і такі важливі для життєдіяльності міста об’єкти, як Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, ПАТ «Волиньгаз» та одна з каналізаційно-насосних станцій «Луцькводоканалу». Серед цікавинок мікрорайону – окремі вцілілі зразки історичної забудови, сучасна декоративна «замкова вежа» та двоповерхівка, розфарбована у кольорах українського національного стягу.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: