17:14, 24 Червня 2019

Мешканцям Волині нагадують про електробезпеку під час жнив

На Волині улітку в період жнив та дозрівання зернових культур підвищується рівень небезпеки ураження електричним струмом, зростає ймовірність виникнення пожеж на хлібних ланах, зернотоках, заготівельних пунктах та елеваторах, де проходять лінії електропередач.

Про це повідомляє прес-центр ПрАТ «Волиньобленерго».

Дозріла на полях пшениця, солома та стерня є легкозаймистими об’єктами, особливо в умовах сухої, спекотної погоди та вітру. Крім того, виникненню аварійних ситуацій та загроз навколишньому середовищу сприяють людська недбалість і безвідповідальність.

Жнива – це особливий пожежонебезпечний період, під час якого кожна людина повинна неухильно дотримуватися правил безпечного користування електроенергією та правил поведінки в охоронних зонах електричних мереж.

Варто пам’ятати, що один необережний крок чи легковажне поводження з вогнем поряд із діючими електроустановками таїть у собі й велику небезпеку. Викинутий недопалок, іскри від механізмів сільськогосподарських машин, випалювання стерні, скиртування соломи в охоронних зонах електричних мереж можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних втрат. Наголошуємо на тому, що вогонь на відкритій місцевості у безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю до 1 м/с, а у вітряну погоду – до 10 м/с, водночас висота полум’я часто сягає 2 метрів.

Щоб уникнути нещасних випадків ураження електричним струмом, потрібно знати і неухильно виконувати головні правила поведінки в межах охоронних зон електричних мереж, а саме:

– не підніматися на опори і не закидати сторонні предмети на проводи ліній елетропередач;

не запускати повітряних зміїв та не розпалювати вогнища поблизу ліній електропередач;

– не відчиняти двері електроустановок, розподільчих щитів та трансформаторних підстанцій та не проникати всередину;

– не наближатись до місць обриву проводів ліній електропередач на відстань менше 8 метрів;

– не рибалити під лініями електропередач і пам’ятати, що мокра рибальська волосінь проводить електричний струм;

– не складати горючі матеріали (сіно, солому, дрова) в охоронних зонах ліній електропередач.

У разі потрапляння людини під напругу, потрібно вжити заходів щодо недопущення наближення сторонніх осіб до потерпілого на відстань ближче 8 метрів та зателефонувати на гарячу лінію ПрАТ «Волиньобленерго» за номером телефону 0-800-21-01-31.

Виконання заходів електробезпеки є запорукою збереження життя та здоров’я громадян. Пам’ятайте, що лише уважність  та обережність у період жнив допомагають уникнути небезпеки ураження електричним струмом, а також запобігти пожежам на сільськогосподарських угіддях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: