09:15, 08 Липня 2018

Мешканці Волині продовжують хворіти на кір

Кількість випадків захворювання за останній тиждень збільшилась на 15 % і становить 39 проти 34 попереднього тижня.

Про це повідомляють на сайті Волинського обласного лабораторного центру.

Найбільша кількість захворілих зафіксували у Ратнівському районі (13 осіб), Ковельському районі – (10 осіб), Горохівському районі (5 осіб) та Луцькому районі (3 особи). В інших районах області реєструють по 1 – 2  випадки кору.

67 % від усіх захворілих складають діти віком до 17 років (26 осіб), шестеро із котрих – це діти до 1 року. Найбільш ураженою виявились вікова група від 1 до 9 років – 54 % від усіх дітей, котрі звернулись за медичною допомогою. Серед 13 захворілих дорослих осіб, основна частина – це молоді люди віком 18–25 років. Проте, серед постраждалих хвора, котрій 42 роки. Відсоток госпіталізованих збільшився  і становить 77 % від усіх хто звернувся до закладів охорони здоров’я, проти 47 % минулого тижня.

Спалахів кору в організованих колективах немає. Залишається діючим спалах кору в побуті в Ковельському районі с. Доротище, де захворіло 6 дітей віком від 2 місяців до 16 років.

З початку року кількість хворих на кір в області збільшилась до 1078 осіб. За цей же період в Україні захворіло понад 24 тисячі, від ускладнень цієї хвороби померло дванадцять: восьмеро дітей та четверо дорослих.

З метою подальшої стабілізації ситуації з кору в області продовжують здійснювати профілактичні та протиепідемічні заходи.

Кір легше попередити ніж лікувати. Єдиним заходом профілактики цього захворювання є щеплення.

Міністерство охорони здоров’я планує запровадити проведення імунізації дорослих у групах ризику, котрі будуть вакцинувати безоплатно. Таке рішення прийняли у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності у групах, що проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: