14:07, 04 Січня 2019

Мешканці проблемного луцького гуртожитку записали звернення до Порошенка і Гройсмана. ВІДЕО

Мешканці гуртожитку заводу «Електротермометрія» на бульварі Дружби народів, 4 у Луцьку записали новорічне відеозвернення до Президента та Прем’єр-міністра України з проханням допомогти у приватизації житла.

Про це повідомили у Будинковому комітеті «Шипшина», який створили мешканці гуртожитку. Відео звернення розміщене на “YouTube”-каналі будинкового комітету.

У гуртожитку на Дружби народів, 4 у Луцьку проживає 107 сімей (понад 300 мешканців). Вони багато років відпрацювали на заводі «Електротермометрія», який до приватизації називався Луцьким приладобудівним заводом. Деякі мешканці пропрацювали там понад 30 років і як працівники заводу отримали кімнати в цьому гуртожитку. Однак, досі не можуть їх приватизувати.

Усе через те, що в процесі корпоратизації ПАТ «Електротермомертія» гуртожиток увійшов  до статутного капіталу акціонерного товариства. Аби ж приватизувати житло будинок необхідно вивести із статутного капіталу та передати у власність територіальної громади в особі Луцької міської ради.

Луцька міська рада вже кілька років як оголосила про готовність прийняти будинок на баланс. Відповідні рішення прийняті у 2015 та навесні 2018 року. Однак, керівництво заводу відмовляється передавати будинок. Завод вимагає компенсувати йому розмір платежів і зборів, які можуть виникнути від такої передачі будинку, а це понад 2 мільйони гривень. Мешканці не мають можливості сплатити таку суму, а міська та обласна влада також не готові цього зробити і не передбачають такої суми в бюджеті.

Восени 2017 року «Електротермометрія» відмовилась утримувати гуртожиток на Дружби народів, 4 і зараз жодним чином не витрачається на нього. Мешканці гуртожитку згуртувалися і створили будинковий комітет «Шипшина» й відтоді за власні кошти забезпечують життєдіяльність багатоповерхівки. За рік мешканці капітально відремонтували ліфт, замінили вхідні двері будинку, провели ремонт першого поверху. На все це пішло близько 300 тисяч гривень.

Тож мешканці гуртожитку звернулися до Петра Порошенка та Володимира Гройсмана, аби вони нарешті допомогли вирішити проблему з приватизацією житла. На адресу Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів направлені також письмові звернення щодо цієї проблеми.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: