15:01, 10 Серпня 2021

Мешканці Тойкута і Доротища на Волині відзначили День села

Сама природа подбала про декорації для святкування Дня села у Тойкуті – затишний парк на березі Турії.

Про це повідомляю на веб-сайті Ковельської міськради.

Тут зібралось усе містечко Несухоїжі. Так до війни називали цю місцину. Тепер це – Тойкут, Заріччя, Лапні, Любче.

Тож з радістю про минуле цього краю, свою родину тут переповідала усім охочим Лідія Козуля, яка облаштувала своєрідний історичний куточок неподалік сцени.

Староста цих сіл Юлія Трофимчук під час невеликої екскурсії розповідає, що дуже до вподоби всім фотозони. Садочок зробив для малечі, є в народному стилі.

Запросили на свято і виїзну торгівлю, подбали  про спортивні конкурси для дітей. А ще виставку картин організували.

Лотерея теж користувалась популярністю. Юля показує призи, які уже чекали на щасливчиків.

Каже, що таке  свято на новій посаді  організовує вперше, тож було чимало хвилювань. Але на допомогу прийшли професіонали. Такі як Валентина Ілюшик. Вона написала не один сценарій Дня села. І цьогоріч продумала все до дрібниць, аби все було дотепно, щиро і до вподоби  і господарям і гостям.

Люди тут самі прагнуть поділитись творчими здобутками. Василь Марчук присвятив своєму рідному селу пісню. І онуки разом з дідусем приїхали, аби свої таланти демонструвати у мальовничому куточку нашої громади.

Розділив радість свята із мешканцями цього гостинного краю  міський голова Ігор Чайка. Також приїхали з ним привітати тойкутців секретар міської ради Оксана Багнова, заступник міського голови Наталія Маленицька, керуючий справами Іван Чуліпа, депутати міської ради Олег Уніга та  Павло Семенюк.

Представники влади зичили зі сцени усіх гараздів, дякували за чудове свято, можливість зустрітись, поспілкуватись, поділитись хорошими новинами.

Не обійшлось і без сюрпризів. Фірма АГРІХОЛ ЗАХІД приїхала із подарунками, які розіграли між усіма хто завітав на свято. Тож додому пішли тойкутці не з порожніми руками. Хтось поніс оприскувач, комусь дісталась електричка плитка, а комусь – порося.

У кожному куточку затишного парку можна було знайти заняття до душі. Але особливі пристрасті вирували на імпровізованому спортивному майданчику. Віталій Волосюк організував тут справжні баталії. І у козацьких боях не було рівних Богдану Ковальчуку. Хлопець  став чотириразовим чемпіоном Тойкута  Каже, без проблем, одним ударом зіштовхував суперників, які траплялись йому на шляху.

Чимало мешканців сіл підходили до міського голови, аби поспілкуватись, розповісти останні новини. Місцевий поет Володимир Зінчук презентував Ігореві Чайці збірку власних віршів.

Було чимало й фото на згадку про зустріч. Люди веселились, співали, раділи, святкували.

Учасники гурту «Шавлайочка» Людмила Яківна, Людмила Петрівна, Надія Йосипівна теж  чекали на свій виступ біля сцени. Підготували  дві веселі жартівливі пісні. І неодмінно вони мають прозвучати у фіналі, аби люди з гарним настроєм повертались зі свята.

Жінки кажуть що хотіли б усім побажати здоров’я,  миру,  щоб дружно було і в селі, і в громаді, і в Україні.

А далі міський голова вирушив у село Доротище, аби мешканців  привітати зі святом. Перша згадка і про Тойкут і про Доротище датується 11 серпня 1502 року.

У Доротищах урочистості проходили в Будинку культури. Зі сцени теж звучали вітання, були нагороди, подарунки, веселі пісні і душевні розмови.

А на вулиці забавлялася дітвора. До пізнього вечора люди відпочивали і відзначали свято свого рідного села.

????????????????????????????????????

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: