08:15, 24 Лютого 2019

Меморіал Героїв Небесної Сотні не розпочнуть будувати, поки ГПУ не завершить слідчих дій на Інститутській

Печерський райсуд Києва скасував арешт земельних ділянок, на яких заплановане будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Водночас Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва Меморіалу не розпочинатиме будівельних робіт, оскільки Генпрокуратура все ще проводить слідчі експерименти на алеї Героїв Небесної Сотні. Про це йдеться у заяві музею, яка є у розпорядженні “Громадського”.

«Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва не мав і не має наміру розпочинати будівельні роботи до закінчення на місцевості слідчих дій», — йдеться у повідомленні.

Окрім того, 8 лютого на зустрічі представників Музею з представниками ГПУ, родичі Героїв Небесної Сотні та їхні адвокати домовились узгоджувати дії на алеї. Усна та письмова комунікація між сторонами триває, домовленості не порушувалися, запевнили у музеї.

Водночас Музей пояснив, що встановлений будівельний паркан у нижній частині алеї є ознакою підготовчих робіт.

«Його розміщення було узгоджене з Управлінням спецрозслідувань ГПУ. Підготовчі роботи обмежилися встановленням побутового містечка та його обов’язковим огородженням», — йдеться у повідомленні.

Планується, що подальшими діями Музею щодо здійснення проекту Меморіалу буде отримання дозвільної документації на виконання будівельних робіт — через арешт земельної ділянки Музей не міг отримати цю документацію.

«Процедура отримання таких дозволів потребує часу, тож, у найкращому випадку, документація може бути отримана наприкінці березня. Відповідно до цього, початок будівництва можливий на початку квітня, що узгоджується зі строками завершення слідчих дій, офіційно озвучених ГПУ – до 20 березня 2019 року», — йдеться у повідомленні.

«Повторно підтверджуємо, що кожен етап підготовчих робіт буде виконуватися за узгодженням зі слідчими ГПУ, відповідно до домовленостей 8 лютого та вимог, викладених у листі Генеральної прокуратури від 14 лютого 2019 року», — наголосили у музеї.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: