18:11, 15 Квітня 2021

Медичні експерти та представники Волинської ОДА розповіли про вакцинальну кампанію

15 квітня у прес-центрі Волинської ОДА відбувся онлайн-брифінг, про вакцинальну кампанію у регіоні. В обговоренні взяли участь заступниця голови місцевої ОДА Людмила Тимощук, т.в.о. директора комунального підприємства «Волинський обласний центр громадського здоров’я» Волинської обласної ради Сергій Новосад, а також головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко.

Про це повідомляють у Волинській ОДА.

Людмила Тимощук зазначила, що наразі в Україні триває другий етап кампанії — свою дозу вакцини отримують медики та працівники закладів охорони здоров’я; мешканці та персонал будинків для літніх людей; учасники Операції об’єднаних сил на Сході України, соціальні працівники, а також люди 80+ років. Перевірити свою чергу на вакцинацію можна на веб-сайті.

Тимощук розповіла, що на Волині як і по всій Україні, використовують дві вакцини: з 24 лютого триває імунізація «AstraZeneca/Covishield», а з 13 квітня розпочато вакцинацію препаратом «Sinovac Biotech (CoronaVac)». Останньою вакцинують зокрема освітян, залучених у ЗНО 2021 та маломобільних людей.

Людмила Рожко наголосила, що обидві наявні в Україні вакцини безпечні та ефективні.  Вона також нагадала, що для збільшення ефективності щеплення вакциною «AstraZeneca/Covishield» інтервал між введеннями першої та другої дози збільшили з 4 до 12 тижнів.

«Результати низки досліджень, опубліковані на початку березня, показали, що ефективність вакцини «AstraZeneca» значно збільшується, якщо її другу дозу вводять з інтервалом у 12 тижнів або більше. Якщо другу дозу вводили через 12 тижнів або пізніше, ефективність вакцини становила 81,3 %», — сказала Рожко.

Сергій Новосад зі свого боку розповів, що станом на 14 квітня у Волинській області працює 64 пункти щеплення, а також 10 мобільних бригад, що зокрема виїжджають до громадян, які не в змозі самостійно прийти до пункту щеплення. Щоб зареєструватися на вакцинацію, необхідно зателефонувати до реєстратури найближчого пункту щеплення (перелік на веб-сайті) або подзвонити  сімейному лікарю.

«Тим громадянам, які не входять до пріоритетних груп, необхідно записатись у лист очікування через портал чи мобільний застосунок “Дія” або через національний контакт-центр МОЗ», —  додав Новосад.

Онлайн-брифінг резюмувала Людмила Тимощук:

«Вакцинація — єдиний спосіб сформувати імунітет до COVID-19 та принаймні виключити важкий перебіг хвороби. І що швидше ми зможемо імунізувати населення,  то скоріше Україна та Волинь зокрема зможе повернутися до нормального життя без пандемії», – зазначила представниця Волинської ОДА.

Волинська область має одні з найнижчих показників в Україні за кількістю вакцинованих проти COVID-19. Станом на 15 квітня 2021 року у Волинській області за добу виявлено 397 випадків COVID-19 та зроблено 503 щеплення.  Всього щеплено 10 726 людей.

Достовірну інформацію про вакцинацію від COVID-19 можна знайти на веб-сайті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: