19:26, 20 Серпня 2018

Медики дали поради волинянам, як підготувати дитину до школи

Шкільні канікули добігають кінця. Скоро наші діти повернуться до занять в дитячих садочках, школах, будуть відвідувати різноманітні гуртки та секції. В школі дитина часто стикається з різноманітними інфекціями і хворобами, адже неможливо відгородитися від спілкування з однолітками та педагогами.

Про це повідомляють на сайті Волинського обласного лабораторного центру.

Щоб наступний навчальний рік був виключно здоровим і корисним перед початком навчального року необхідно зробити:

– Пройдіть профілактичний огляд та отримайте довідку для школи і корисні поради від вашого лікаря про профілактику хвороб у навчальному закладі.

– Перевірте, чи є у дитини усі необхідні щеплення. Перед початком навчального року надолужте усі пропущені щеплення. Усі вакцини, що входять до Національного календаря щеплень, Україна закуповує за кошти державного бюджету, для дітей вони є безоплатними. Це вакцини від 10  інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Усі ці препарати є в області.

Бувають випадки, коли батьки впевнені в тому, що щеплення дитині проводились, проте в силу життєвих обставин, медичні документи втрачено. У таких випадках можливо провести визначення рівня антитіл в крові до вірусу кору,

– Подбайте про робоче місце дитини. Тут мають значення багато умов – освітлення, метеофактори.

– Навчіть дитину дотримуватись гігієни. Мити руки перед їжею і після туалету – найпростіше правило, яке захистить вашу дитину від десятка інфекційних хвороб, в тому числі  і гострих кишкових.

– Забезпечте  дитині правильне харчування, котре повинне давати денну норму вітамінів та мікроелементів:

– сніданок: запускає усі процеси травлення та обміну речовин в організмі, дає сили і енергію на першу половину дня. Часто дитина відмовляється їсти вранці, але ви повинні мотивувати її поснідати.

– обід за розкладом: перше, друге і десерт – головні складові для нормального організму, що росте. Якщо ваша дитина довго перебуватиме в навчальному закладі, то краще, щоб вона харчувалась у їдальні. Під час перерв  найкращим перекусом можуть бути фрукти.

– за вечерею школяреві переїдати не варто. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 3 години до сну. Тільки тоді ваша дитина буде краще спати вночі, а на ранок прокинеться бадьорою.

Для харчування школярів дуже шкідливі чіпси, сухарики, фастфуд, газовані напої, а також багато солодощів. Проте, не потрібно забороняти все і назавжди, адже в тому випадки спокуса не буде надто високою.

– Корисно для  дитини  дотримуватись активного способу життя:більше ходити пішки, займатись фізичними вправами. Рухатися якомога більше. Рух – це життя

– Більше уваги приділяйте поставі, втома часто буває наслідком неправильної постави. Сутула спина приводить до того, що легені виявляються затиснутими, скорочується об’єм повітря під час вдиху. Від недостатності кисню м’язи втомлюються набагато швидше. Звичка низько нахиляти голову до столу під час роботи створює додаткове навантаження на м’язи спини і приводить до головного болю.

Також – налаштуйте дитину психологічно, це дуже важливо для дітей. Старайтеся, щоб у вашому житті було більше позитивних емоцій.

Комплексна готовність та організованість дитини дадуть успішний старт школяреві у навчальному році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: