20:05, 28 Лютого 2019

Майже 5 тисяч волинян шукали захисту в прокуратурі

Попри звуження обсягу повноважень минулоріч до органів прокуратури Волині за захистом своїх прав звернулися 4721 громадянин. 

Про це повідомляє прокуратура Волині на своїй сторінці у «Фейсбук».

Третина цих звернень скерована за належністю до органів державної влади, місцевого самоврядування, державного контролю.

В органах прокуратури області вирішили 2424 звернення, 33 з яких – задовольнили.

З урахуванням властивих для органів прокуратури функцій більшість (майже 1600) вирішених у 2018 році звернень стосувались питань досудового розслідування. За результатами розгляду задовольнили 27 таких звернень.

Найчастіше оскаржувались дії і рішення слідчих поліції. За результатами розгляду 36 звернень внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 

У 2018 році зменшилась кількість вирішених звернень з питань представництва інтересів громадян та держави в суді. 

З віднесених до цієї категорії задовольнили 2 звернення, які надійшли до Луцької місцевої прокуратури від посадових осіб Луцької міської ради щодо вжиття заходів представницького характеру.  Так, за результатами розгляду одного із звернень місцевою прокуратурою у лютому 2018 року до господарського суду Волинської області пред’явили позовну заяву в інтересах держави в особі Луцької міської ради до громадської організації «Відродження національних традицій» про стягнення заборгованості, розірвання договору оренди нежитлових приміщень та їх повернення.

Підставою для пред’явлення вказаного позову слугувала несвоєчасна сплата орендної плати за користування комунальним майном. Рішенням господарського суду Волинської цей позов задоволено повністю. В подальшому судове рішення виконали. 

За результатами розгляду іншого звернення цією ж прокуратурою до судів області подано три позовні заяви в інтересах Луцької міської ради до орендарів про повернення земельних ділянок громаді у зв’язку із закінченням строку дії договорів оренди землі. Судами один із цих позовів задоволено, провадження в одній справі закрито у зв’язку із добровільним поверненням земельної ділянки, провадження у ще одній справі зупинено до вирішення аналогічної справи Верховним Судом. 

Особлива увага в органах прокуратури Волині приділяється особистому прийому громадян. Упродовж 2018 року на особистому прийомі прийнято 772 громадянина.
Забезпечено здійснення виїзних прийомів за місцем роботи та проживання громадян. Загалом у 2018 році безпосередньо прокурором області проведено 9 таких прийомів, заступниками прокурора області – 25.

Графіки проведення виїзних прийомів заздалегідь розміщуються у засобах масової інформації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: