11:09, 04 листопада 2022

Марії Карпінській посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Нововолинської міської територіальної громади»

Відповідне рішення ухвалили депутати Нововолинської міської ради на черговій сесії.

Про це повідомляють на веб-сайті Нововолинської міськради.

Високої відзнаки Марія Карпінська (15 серпня 1939 – 4 липня 2020) удостоєна за значний внесок у розвиток міста та активну громадську роботу, популяризацію українських традицій та духовних цінностей. Понад 45 років працювала медичною сестрою у Нововолинській центральній міській лікарні. Основну роботу пані Марія поєднувала із доброчинністю. Опікувалась особами з інвалідністю та малозабезпеченими. Організувала роботу реабілітаційного центру для людей з інвалідністю при міській лікарні. Понад 20 років очолювала перший на Волині осередок Суспільної служби України. При ньому Марія Олексіївна створила клуб інвалідів, службу самодопомоги матерям, котрі виховують дітей з інвалідністю, опікувалася воїнами ОУН-УПА та ветеранами війни.

Благодійна їдальня для знедолених, яку започаткувала Марія Карпінська, функціонує дотепер. Пані Марія була Почесною членкинею Нововолинської філії Союзу українок, у 2005 році була удостоєна звання кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ступеня.

Ім’я активної нововолинянки відоме не лише в Україні, а й далеко за її межами. Марія Карпінська неодноразово брала участь у міжнародних форумах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: