11:10, 19 Січня 2018

Маленькі лучани вчилися народним промислам. ФОТО

В рамках традиційного проекту «Різдвяна майстерня» у партнерстві департаменту культури та управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшли благодійні майстер-класи для дітей соціально вразливих категорій.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

14 січня народний майстер виробів з глини Анатолій Філозоф провів цікавий майстер-клас для діток з особливими потребами.

15 січня відбувся етнографічно-фольклорний захід, участь у якому взяли майстри народних ремесел, які радо поділились з підопічними дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, секретами своєї творчості. Діти навчалися виготовляти сувеніри з природних матеріалів: лісової трави, глини та соломи.

Запах духмяной літньої трави та соломи, гладка, приємна на дотик глина створювали у майстерні приємну атмосферу.

Завідувач відділу етнографії Волинського обласного краєзнавчого музею Людмила Мірошніченко-Гусак цікаво та змістовно розповіла присутнім про традиції святкування українського Різдва, значення обрядових дій, символів, атрибутики.

Народна майстриня Якимович Валентина ділилась тонкощами виготовлення складних об’ємних геометричних солом’яних павуків.

Майстриня Юлія Співак допомагала маленьким лучанам робити кумедних песиків з сухої трави.

Майстер Анатолій Філозоф своєю щирістю закохував дітей у м’яку теплу глину, розповідав про значення візерунків та символів, спонукав дівчаток та хлопчиків фантазувати. З неслухняних рудих грудочок глини вийшли різні пташки-свищики, які на превеликий подив маленьких майстрів видавали різні звуки.

У невимушеній дружній розкутій атмосфері діти охоче наввипередки ділилися своїми талантами: співали пісні, декламували різдвяні колядки та віншування. Мелодії глиняних свищиків у виконанні майстра Анатолія Філозова створювали відчуття свята.

Насамкінець дітей-учасників порадували солодкі подарунки від управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: