08:15, 24 Червня 2022

Макрон заявив, що рішення ЄС надати статус кандидата Україні та Молдові є сильним сигналом росії

Рішення Євросоюзу надати статус кандидата Україні та Молдові є сильним сигналом росії на тлі її військового вторгнення.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон після саміту ЄС у Брюсселі, повідомляє кореспондент «Європейської правди».

“Ми пропонуємо європейську перспективу Україні, Молдові та Грузії. Це сильний сигнал росії в поточному геополітичному контексті надати Україні та Молдові статус кандидата. Також ми вирішили, що для Грузії статус кандидата буде наданий, як тільки вона відповідатиме критеріям, визначеним Єврокомісією”, – сказав Макрон.

“Це буде довгий шлях, він буде вимогливим. Але ми, Франція та інші країни, будемо готові допомогти у процесі реформ”,  – додав французький президент.

Нагадаємо, лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі 23 червня затвердили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ.

Рішення схвалили на основі рекомендації Європейської комісії, наданої 17 червня.

Нагадаємо, Єврокомісія у висновку щодо відповідності України вимогам для держави-кандидата запропонували щоби ЄС мав право скасовувати цей статус у разі, якщо Україна порушить свої зобов’язання.

ЄС не визначив точну дату, до якої Україна має довести здатність проводити реформи. В пропозиції визначено, що Єврокомісія проведе першу оцінку наприкінці 2022 року, однак для відновлення реформ в Україні мають завершитися бойові дії, тому термін може бути, і найімовірніше буде продовжений.

Серед іншого, для збереження статусу кандидата Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП, провести конкурс глави НАБУ тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: