11:09, 05 Грудня 2022

Макрон виступає за притягнення путіна до відповідальності за воєнні злочини

Президент Франції Еммануель Макрон назвав воєнними злочинами атаки росії на цивільну інфраструктуру і вважає, що москва припустилася величезної помилки, напавши на Україну.

Про це він сказав в інтерв’ю «CBS News», передає «Укрінформ».

“Я думаю, вони зробили величезну помилку. По-перше, не поважати міжнародне право і порушити всі принципи, які вони підписали, вбивчо для їхнього авторитету. І друге, тому що, ймовірно, вони припустилися багатьох помилок в оцінці своїх можливостей та можливостей України”, – сказав він.

На запитання журналіста, чи має путін бути притягненим до відповідальності за ці злочини, Макрон відповів ствердно.

“Ми маємо зібрати всі докази воєнних злочинів. І це те, що ми робимо, відправляючи в Україну поліцейських та експертів… Ми маємо запустити всі юридичні ініціативи. Тому моя відповідь – так”, – сказав французький лідер.

Водночас Макрон заявив, що виступає за прямий контакт з путіним.

“Я завжди підтримую регулярні дискусії та прямий контакт з президентом путіним, тому що вважаю, що найкращий спосіб відновити взаємодію – зберегти цей прямий канал. Ізоляція – найгірша річ, особливо для такого лідера”, – сказав Макрон.

Також він вважає важливим, щоб Європа та США продовжували підтримку України.

“Зрозуміло, що росія, і особливо президент путін, вирішили взяти на озброєння принаймні енергію та продовольство, створивши дефіцит, нестабільність та інфляцію. І я думаю, що його ставка – це втома від війни і втома від санкцій”, – сказав президент Франції.

Макрон зазначив, що не бачить військового варіанту завершення війни в Україні.

“Я думаю, що важливо донести меседж, що це українцям вирішувати, що єдиний спосіб знайти рішення – переговори”, – сказав він.

Президент Франції Еммануель Макрон поговорить з українським колегою Володимиром Зеленським перед телефонною розмовою з російським диктатором путіним.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: