08:40, 11 Вересня 2020

Макрон і Меркель запропонували прийняти в ЄС 400 дітей зі згорілого табору мігрантів

Париж і Берлін виступили зі спільною ініціативою, яка дозволить прийняти в країнах Євросоюзу 406 дітей-мігрантів з табору Морія на грецькому острові Лесбос. 

Про це йдеться в публікації “RFI”, пише — “Європейська правда”.

Дітей і підлітків без супроводу дорослих розселять в країнах Євросоюзу, які погодяться приєднатися до цієї ініціативи.

Йдеться про особисту ініціативу канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона. Офіційно про ініціативу оголосить Меркель, чия країна в цьому півріччі очолює Раду ЄС, уточнює AFP.

Центр прийому і ідентифікації мігрантів, розташований поблизу села Морія на грецькому острові Лесбос, був повністю знищений в результаті трьох пожеж. Остання спалахнула в четвер у другій половині дня.

Вогонь знищив також неформальні поселення прохачів притулку та мігрантів навколо центру, розрахованого спочатку на прийом 2800 осіб. За різними даними, в Морії перебували від 12 000 до 19 000 людей.

Умови, в яких перебували мігранти, комісара Ради Європи з прав людини Дуня Міятович називала катастрофічними — люди були позбавлені медичної допомоги, доступу до засобів гігієни.

Перед цим 2 вересня табір закрили на карантин, оскільки в одного з мешканців виявили позитивний результат на коронавірус. Відтоді заразилися ще 35 людей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: