16:42, 03 Вересня 2021

Майже дві тисячі юнаків та дівчат стали першокурсниками Лесиного вишу

1942 юнаків та дівчат офіційно стали першокурсниками ВНУ імені Лесі Українки.

Інавгурація першокурсників Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулася 3 вересня у Луцьку.

Перед будівлею головного корпусу університету молитву прочитали представники духовенства. Митрополит Луцький та Волинський Михаїл звернувся до «улюблених та найкращих» першокурсників ВНУ. Він зауважив, що місто та держава, які не підтримують свою науку – наче організм, що має схильність до аритмії, такий організм дуже швидко вмирає без імпульсу життя. Митрополит назвав студентів «найбільш віруючими», адже вони вірять у найкращу у світі українську освіту. Він зичив, аби роки, проведені в університеті, були для студентом не лише часом накопичення знань, а й часом формування особистостей, відповідальності за формування нашої незалежної держави. Владика побажав першокурсникам заводити друзів у науці, а тим, хто цього не хоче робити – заводити сім’ю та народжувати дітей. Свою промову Михаїл закріпив «мокрою печаткою», окропивши свяченою водою студентів та викладачів вишу.

Серед студентів вишу є представники понад 20 країн світу, а цього річ в університеті – перший набір лікарів-інтернів, які продовжуватимуть навчання за спеціальностями «акушерство та гінекологія», «ортопедія і травматологія», «хірургія» та «неврологія». Першокурсниками вишу стали 1942 юнаків та дівчат, а право стати магістрами вибороли 746 студентів.

Обітницю студента ВНУ імені Лесі Українки зачитали першокурсники-представники трьох факультетів вишу. Після присяги поклали квіти до пам’ятників знаковим людям в історії України.

Після цього тисячі студентів та викладачів урочистою ходою вирушили проспектом Волі та вулицею Винниченка до стадіону ВНУ, де продовжилося дійство.

Ректор університету Анатолій Цьось зазначив, що волинська освітня традиція надзвичайно потужна, має велику історію, сягаючи княжих часів. Освітні центри у Володимирі, Луцьку, Кременці, Острозі були великим поштовхом до цивілізаційного розвитку не лише нашого краю, а й в цілому Європи. Завданням сучасників є зберегти та примножити ці традиції у Волинському національному університеті. З його слів, цього року на перший курс та у магістратуру вишу загалом вступили 2758 здобувачів різних ступенів освіти, вперше є 7 інтернів, 57 докторантів. В університеті працює 126 докторів наук-професорів. З його слів, завданням на наступний рік є входження до рейтингу 20 найкращих вишів України.

З вітальними словами до першокурсників зверталися також нардеп Ірина Констанкевич, представники обласної та міської влади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: