19:00, 27 Серпня 2020

«Майже 30 років ставить людей на ноги»: як волинянин Степан Іщик рятує лікувальним масажем*

Бути помічником і провідником для того, щоб людство було здорове – так про себе каже масажист-реабілітолог Степан Іщик, який вже майже 30 років ставить на ноги людей у буквальному сенсі цього слова.  Завдяки лікувальному масажу він допомагає іноді навіть тим, від кого відмовилися лікарі.

Про те, чим відрізняється лікувальний масаж від звичайного, як часто його потрібно робити та які протипоказання, інтернет-видання «Волинь Online» дізнавалося у Степана Іщика. Він говорить, що має природний дар з дитинства. У кожній людині, з його слів, закладена своя професія. А йому дано бути помічником і провідником для того, щоб було людство здорове.

Розкажіть про види масажу, які ви робите?

Найбільше – це лікувальний масаж. Після лікувального масажу йде точковий масаж Шіацу. Це технологія надавлювання пальцями на кожну точку: йде прилив кисню і крові, розробляється точка, і людина оздоровлюється. Це можна робити з грижами і з усіма видами остеохондрозу. Але потрібний індивідуальний підхід до кожної грижі, бо сам масаж не рекомендований при грижі, можна лише точковий масаж. Грижа – це вип’ячується міжхребцевий хрящ і заблоковує точку. За допомогою Шіацу я розблоковую точку і людина відчуває себе без уколів відмінно. Робити такий масаж потрібно тільки тоді, як є загострення.

Також роблю масажі для виправлення постави або лікування сколіозу. Це буває, що сидить дитина за партою неправильно і одне плече – вище, друге – нижче, один м’яз стає зажатий. Для того, щоб зробити правильно, треба один м’яз закріпити масажами, краще точковим Шіацу, а другий – розслабити, а потім – зробити корекцію. І цей масаж робиться не за один сеанс, а за три підходи по десять разів. Бажано робити по десять сеансів кожні півроку і потім тримати на контролі. При сколіозі також обов’язково потрібно займатися плаванням.

Роблю також спортивний масаж. Професійно я вдосконалився у цьому виді масажу, коли працював спортивним масажистом в ДСНС. Я робив масаж спортсменам пожежно-прикладного спорту, адже його їм постійно потрібно робити після навантаження – буває, що защемило нерв чи потягнули зв’язки.

Якщо людина звертається із вивихом руки чи ноги, я суттєво можу допомогти. Розробляю м’язи, які глибоко, а тоді вправляю руку чи ногу.

Загальний масаж робиться на все тіло, просто, для розслаблення. Є ще у мене антицелюлітна програма: цей вид масажу потрібно робити дві з половиною години. У цьому масажі, я використовую антицелюлітну олійку та спеціальну голубу глину, яка витягує підшкірний жир. Спочатку наношу олію, розробляю, тоді – глину на проблемні місця, обгортаю плівочкою. Після того клієнтка одягає термошорти і так ходить до вечора, а ввечері – змиває. Після 5-6 сеансу шкіра стає така оксамитова, як у немовляти.

А у чому відмінність лікувального масажу від інших?

Лікувальний масаж відрізняється від класичного та від будь-якого масажу тим, що людина звертається з конкретними проблемами, вона приходить вже не для розслаблення, як на спа-масаж, а коли головні болі, остеохондроз, відчуття болю у хребті, таз зажатий, погано ходити тощо. І лікувальний масаж допомагає тим, що я роблю глибоке проникнення по м’язах. Є поверхневі м’язи, а є внутрішні м’язи. Я розробляю спочатку 5-10 хвилин поверхневі м’язи, а потім йде розробка кожної точки м’язів. Йде проникнення пальцями. Кожну точку розробляю 30 секунд. Відбувається прилив крові, кисню, і людина відчуває благодать і легкість, йде, просто, потік сили і потік енергетичного впливу, це і називається Шіацу. Всі, хто приходять до мене після багатьох масажистів, говорять, що ніде такої технології ще не зустрічали.

Як часто можна робити лікувальний масаж?

Не часто, але обов’язково раз у півроку. Потрібно три підходи, тобто один раз 10 сеансів, далі через півроку знову – 10 сеансів, через півроку – ще раз. Для чого це робиться? Тому що це доказано, що м’язи мають пам’ять, і для того, щоб вони закріпилися, роблять повторний курс масажу. Після трьох підходів м’язи стають у тонус і вже людина може не звертатися і тільки приходити за бажанням для профілактики.

Коли масажі протипоказані?

Це критичні дні у жінок, різні висипки на тілі, язви, при епілепсії людині не можна робити ніякі втручання, якщо травма хребта і після операції менше півроку.

Перед тим, як іти до мене на лікувальний масаж, якщо є грижі, то обов’язково треба приносити висновок з МРТ, де написано, які конкретні проблеми. Так само і при інших проблемах, бажано мати направлення від лікаря-невропатолога.

З якими найпоширенішими проблемами до Вас звертаються люди?

Я займаюся вже 30 років. Найпоширеніші проблеми – це пов’язані  з шийним, грудним, поперековим відділами хребта. Відкладаються солі і защемлює корінці нервів. У людини постійно головні болі, тиск. Дуже часто до мене звертаються люди, коли лікарі вже сказали, що все. Я за допомогою лікувальних масажів піднімаю їх на ноги. Потім кажу «Підіть до лікарів, покажіть їм, що Ви здоровий».

Був випадок, коли до мене звернулися з десятирічним хлопчиком, він займався карате, його боліла підшлункова, на УЗД лікар сказала, що це швидше за все проблема з хребтом, бо защемлення нерва. Перший сеанс йому було боляче, на третій раз вже болі не відчував. Після 5-ти сеансів він став моїм похресником. Зараз їсть все, став майстром спорту і хоче бути тренером, йому зараз 13 років.

До прикладу, до мене постійно звертається жінка, у неї аритмія, а там всього лише був защемлений серцевий нерв. Він перебуває на рівні лопатки, і після того, як розробили, тиск стабілізувався, зараз вона пішла навіть на плавання. Зі шлунком таке буває. Бо хребет – це стовп життя і кожний відділ хребта відповідає за певні органи.

А який у Вашій практиці був найважчий випадок і чи змогли Ви допомогти?

Привезли до мене лежачу клієнтку з Млинова раз. А там проблема виявилася у тому, що повністю був таз заблокований. Кума їй так уколи давала: 40 уколів і трохи не туди втрапила. Я їй розробив і вже після 10 сеансів все пройшло і вона пішла сама. Минуло вже два роки і вона ні разу не зверталася більше.

Ще один такий важкий був з Любомля. Привезли серед ночі, а у нього внутрішня грижа. Це взагалі дуже важко дістатися було. Але робив йому лише один сеанс.

Не було таких випадків, щоб я відмовляв. Були одиничні випадки, коли людина прийшла, зробила 2-3 сеанси і просто пропала. Що там сталося не знаю – або не поміг або все добре.

Сколіоз можна до 14 років виправити, але звертатися пошвидше. Але я з дітьми до шести років не працюю, бо це зовсім інша технологія. Там потрібний дитячий масажист. Росте людина, як кому дано, до 22-23 років, так само можна працювати з хребтом до того часу. Якщо людина старша, то зрозуміло, що виправити можна не сам хребет, а м’язи. Я ніколи не вправляю хребет, бо не можна. Тільки за рахунок м’язів йде випрямлення. Потрібно займатися гімнастикою або лікувальною фізкультурою.

Що порекомендуєте, аби наші читачі завжди підтримували свій хребет здоровим?

Здоровий спосіб життя. Це обов’язково. Раніше таких проблем не було з хребтом, тому що був інший підхід до життя, була інша їжа, була інша екологія, зараз у кожного другого порушення обміну речовин, їжа у нас така, речовини відкладаються на м’язах і кістках. Тому я б рекомендував всім проходити не тільки для лікування масаж, а й для профілактики раз у півроку чи хоча б раз у рік. Не забувати про своє і тіло, і душу.

***

Інтернет-видання «Волинь Online» поспілкувалося також з однією із клієнток Степана Костянтиновича.

Пані Людмила розповіла, що у неї міжхребцева грижа вже багато років, йде деформація хребта:

«Колишня робота боком вилазить. Потрапила до Степана Костянтиновича і я дуже вдячна йому. Куди я вже тільки не їздила, де не ходила, то не допомагали так, як він зараз поміг. Відчуваю зараз по собі, мені набагато легше. Я навіть лежала у лікарні. Чоловік мене заніс на руках, бо нога відмовила. Так я пролежала місяць, і він назад мене на руках виніс, нічого не дало лікування. Дякувати Богу, що звів нас зі Степаном Костянтиновичем, я почуваю себе набагато краще. Він дійсно масажист від Бога, справжній професіонал та хороша людина», – каже пацієнтка.

Записатися на прийом можна за телефоном 050 262 83 13.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: