08:32, 26 Грудня 2023

Як зшити новорічний чобіток своїми руками*

Вивішування новорічної панчохи на полиці або біля каміна, щоб Святий Миколай міг наповнити її солодощами та іншими подарунками – це класична частина Різдва за західним обрядом. Для дітей і молодих душею ця святкова пора найрадісніша частина зими. Якщо вам теж потрібна така різдвяна шкарпетка, її не обов’язково купувати, а можна легко пошити самостійно. У цій публікації ми збираємося розповісти та показати вам як зшити новорічний чобіток своїми руками, щоб могли додати трохи духу Різдва до вашої оселі.

Виготовлення новорічної шкарпетки своїми руками дозволить вам адаптувати її до інтер’єру кімнати або іншого святкового декору, оскільки ви самі зможете вибрати матеріали. У вас навіть буде змога пошити унікальний різдвяний чобіток для кожного члена сім’ї. Ви також вільні в плані вибору тканин, які можуть бути пофарбовані в яскраві кольори з незвичайними візерунками або мати класичний малюнок у клітину.

Щоб пошити новорічну шкарпетку своїми руками вам знадобляться:

– бавовняна тканина з малюнком у клітину тартан (основа шкарпетки)

– шенілова тканина з поліестеру (манжета шкарпетки)

– тканинна бейка для петель

– стрічка для намітки швів шириною ¼ дюйма

– кравецькі шпильки або прищіпки

– швейні ножиці для розкрою тканини

– нейлонові нитки (70tex)

– фломастер або кравецька крейда

– побутова чи промислова швейна машина.

Крок № 1.

Насамперед завантажте безплатну викрійку різдвяного чобітка з сайту Sailrite. Опісля роздрукуйте файл на папері та виріжте за допомогою канцелярських ножиць деталі викрійки. Далі склейте їх разом скотчем, щоб вийшла форма панчохи.

 

Крок № 2.

Розкладіть зібрану викрійку різдвяної шкарпетки на основній тканині і обведіть її по периметру кравецькою крейдою або фломастером. Зробіть це двічі для обох сторін панчохи. Якщо у вашої тканини є лицьова та виворітна сторони, обов’язково переверніть шаблон для другого обведення, щоб після завершення деталі панчохи були лицьовою стороною назовні. Акуратно виріжте заготовки за допомогою ножиць для шиття.

Крок № 3.

Тепер відріжте від паперової викрійки деталь манжети, орієнтуючись на пунктирну лінію. Потім розташуйте деталь манжети на тканині та двічі обведіть її. Знову ж таки, якщо у матеріалу манжет є лицьова та виворітна сторони, переверніть форму манжети для другого обведення. Після цього виріжте заготовку манжети з матеріалу, використовуючи швейні ножиці.

 

Крок № 4.

Використовуючи намітну стрічку, зробіть підгинання шириною 10 міліметрів вздовж нижньої частини кожної манжети. Накладіть манжету поверх панчохи, поєднавши верхні краї манжети та тканини шкарпетки. Далі прошийте на вашій промисловій швейній машині ряд прямих стібків вздовж нижньої частини тканини манжети. Повторіть те саме для другої деталі новорічного чобітка.

Крок № 5.

У верхній частині панчохи загніть краї тканини носка і манжет всередину, щоб вийшов підгин шириною 10 міліметрів. Краї кожної тканини мають бути звернені одна до одної. Щоб утримувати два шари тканин на місці, ви можете використовувати намітну стрічку, кравецькі шпильки або затискачі. Прошийте ряд прямих стібків уздовж верху панчохи на промисловій швейній машині. Повторіть те саме для другої деталі панчохи.

 

Крок № 6.

Тепер нам потрібно сформувати петлю, за яку ви будете підвішувати різдвяну шкарпетку. Для цього підготуйте бейку завдовжки приблизно 40 сантиметрів. Складіть цю стропу навпіл, щоб вийшла петля. За допомогою невеликого шматка намітної стрічки змітайте кінці стропи разом. Розташуйте петлю на верхньому кутку однієї з половинок панчохи. Вам потрібно нахилити стрічку під невеликим кутом, щоб її кінці були приховані у шві, коли дві сторони панчохи будуть пошиті. Закріпіть петлю ще одним невеликим шматочком намітної стрічки.

Крок № 7.

Складіть дві половинки панчохи разом лицьовими сторонами одна до одної. Слідом виконайте прямий рядок по периметру панчохи на вашій промисловій швейній машині.

Порада: якщо ви хочете приховати необроблені краї тканини, окантуйте їх косою бейкою.

Ну от і все! Цей швейний проект завершений! Тепер ви знаєте як пошити різдвяний чобіток і можете зробити кілька подібних новорічних аксесуарів своїми руками. Розвісьте пошиті панчохи на видному місці і нехай ваші близькі чекають на цінний подарунок, а не вугілля!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: