21:34, 22 листопада 2023

Майбутні політологи ознайомилися з роботою Волиньради

Студенти, які опановують спеціальність політолога у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, мали нагоду поспілкуватися із головою обласної ради Григорієм Недопадом та заступником керуючого справами виконавчого апарату, депутатом облради Юрієм Ройком. 

Про це повідомляють на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.

Про бюджет, реформу децентралізації, співпрацю між фракціями політичних партій у Волиньраді, транскордонне співробітництво та залучення молоді до політичного процесу – ці та інші питання обговорили зі студентами під час ознайомчого візиту до обласної ради.

Найбільше питань студентів стосувалися бюджетного процесу та участі обласної ради у ньому. Григорій Недопад зазначив, що відповідно до закону під час воєнного стану розпорядником обласного бюджету є обласна військова адміністрація.

«Звісно, депутати Волиньради не стоять осторонь бюджетних процесів, адже Конституцією України передбачено, що саме обласні ради затверджують обласні кошториси та контролюють їх виконання. І ми будемо відстоювати це право, – наголосив він. – Обласна рада буде приймати бюджет 2024-го року, тож вже днями стартують традиційні бюджетні слухання, які ми проводимо щороку».

Григорій Недопад також розповів про найпоширеніші питання, з якими звертаються громадяни до депутатів.

«Ми також намагаємося допомогти людям, які потрапили в скрутні життєві обставини. Так, у кожного депутата є депутатський фонд, гроші з якого спрямовуються саме на такі потреби. Ми надаємо допомогу на лікування, тим, хто лишився без даху над головою внаслідок пожежі чи іншого лиха», – каже голова Волиньради.

Юрій Ройко розповів про систему роботи обласної ради, діяльність постійних депутатських комісій та фракцій.

«Основні рішення, які стосуються соціально-економічного розвитку області, політичні питання розглядаються на сесії обласної ради. У міжсесійний період депутати працюють у складі 8-ми постійних комісій, – розповів Юрій Ройко. – Люди звертаються до депутатів із різноманітними суспільно-важливими питаннями – це ремонт школи, дороги, дитсадка та інші. Ми намагаємося з цим допомогти».

Студенти також цікавилися досягненнями обласної ради нинішньої каденції. Григорій Недопад каже: один з приводів для гордості – це сформована і модернізована мережа медичних закладів.

«Коли стартувала медична реформа, ми об’єднали обласні медичні установи, які мають схожу спеціалізацію. Тепер в області сформовано спроможну мережу, яка успішно функціонує і далі буде якісно розвиватися, – переконаний Григорій Недопад. – Можу пишатися нашими комунальними освітніми закладами, зокрема військовим ліцеєм. Чудово працює мережа соціальних установ – психоневрологічні інтернати, геріатричний пансіонат, які в умовах війни та спричинених нею викликів змогли організувати не просто гідні, а максимально комфортні умови перебування для своїх особливих утриманців, а ще прийняли сотні підопічних з евакуйованих із зони бойових дій інтернатів».

На сам кінець голова обласної ради закликав студентів долучатися до політичного життя області, ставати помічниками депутатів всіх рівнів та працювати задля отримання досвіду.

«У кожного депутата обласної ради може бути до 5 помічників, які працюють на громадських засадах. Не в усіх є така кількість. Ставайте помічниками депутатів своїх територіальних громад, набувайте досвіду та будьте дотичні до змін в своїй громаді та області», – наголосив Григорій Недопад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: