15:10, 18 Вересня 2020

Майбутні міністри, науковці та бізнесмени: у найбільшому університеті Волині вітали першокурсників

Понад 1300 юнаків та дівчат офіційно стали студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Урочиста інавгурація першокурсників СНУ імені Лесі Українки відбулася 18 вересня на  університетському стадіоні імені Віктора Завадського у Луцьку.

Під час урочистостей студенти склали обітницю «Студента Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки» та присягнули на вірність у навчанні і праці своїй Альма-матер, рідній Волині, українському народу. Вперше виголошували також обітницю студента-провізора.

З вітальними словами до студентів Лесиного вишу зверталися голова Волинської обласної ради Ірина Вахович, перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад, настоятель храму Софії Премудрості  Божої Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Віктор Пушко, начальниця управління освіти та науки Волинської ОДА Людмила Плахотна, директор ТВО «Internet Devels», секретар Наглядової ради Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Віктор Левандовський.

«Незабаром при університеті відкриють храм Софії Премудрості  Божої, тому нехай храм науки, яким є університет, і храм Божий стануть та послуговують вам основою, подібно як Афіни та Єрусалим, інтелектуальної та духовної сили, людської особистості та насамперед, студентства та молоді»,  – зазначив священнослужитель перед тим, як освятити студентів святою водою.

Ректор вишу Анатолій Цьось розповів, що волинська освітня традиція має давню історію та зародилася ще в княжі часи, розвинулася у братських школах та реалізувалася у 1940 році створенням Луцького педінституту, який у 1990-их роках переріс в сильний Волинський національний університет. Наразі є наказ Міносвіти щодо перейменування вишу зі Східноєвропейського на Волинський національний університет. Процедура перейменування займає певний час, але за 2-3 тижні ця назва стане офіційною. Він наголосив, що університет – центр культури, науки та спорту регіону. Університет – серед вишів, що найдинамічніше розвиваються і за різними рейтингами має найкращі показники зростання. Університет підписав 27 тристоронніх угод на реалізацію системи дуальної освіти. Також тут реалізовують проект підготовки 14 томів повного академічного зібрання творів Лесі Українки.

Ректор наголосив, що найголовніше в університеті – це студенти. Цьогоріч першокурсниками університету стали 1327 юнаків і дівчат, право стати магістрами вибороли 850 студентів, в аспірантуру вступили 50 осіб, в докторантуру – 7 осіб. Першокурсники навчатимуться на 14 факультетах, трьох інститутах та коледжі технологій, бізнесу та права.

Подяками міського голови відзначили студентів, які отримали найвищий конкурсний бал під час вступу до вишу. Григорій Недопад зазначив, що також навчався у Лесиному виші і викладачі дали йому надію на те, що треба розвиватися, досягати успіху якщо не в наукових спеціальностях, то йти далі, йти у владу.

«Ми зараз бачимо, що у владі може бути будь-яка людина, навіть на найпершому місці. Тому бажаю вам звершень, не забувайте викладацький склад, адже роки, які ви проведете у стінах університету, будуть найкращі»,  – зауважив перший заступник Луцького міського голови.

50 найкращих студентів-першокурсників, які мають найвищі бали ЗНО, отримали сертифікати на стипендію від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Анатолій Цьось,звертаючись до першокурсників, наголосив, що вони – майбутні міністри, президенти, талановиті науковці, бізнесмени, але для цього потрібно багато працювати.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: