20:48, 06 Вересня 2022

МАГАТЕ закликає до негайного створення зони безпеки навколо Запорізької АЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії МАГАТЕ у своєму звіті за підсумками місії закликає до негайного створення зони безпеки навколо Запорізької атомної електростанції.

Як передає «Укрінформ», у 50-сторінковому документі зазначається, що зона безпеки необхідна для того, аби агентство могло контролювати ситуацію на станції.

У звіті також рекомендується поліпшити умови роботи українського персоналу, що обслуговує станцію.

«Український персонал, що обслуговує АЕС в умовах російської військової окупації, постійно відчуває сильний стрес і тиск, особливо в умовах його обмеженої кількості, – зазначає МАГАТЕ. – Це може призвести до нестабільності та збільшення людських помилок з відповідними наслідками для ядерної безпеки».

Інспектори констатують наявність значних пошкоджень, виявлених на станції, а також присутність російських військ та військової техніки, зокрема в турбінних залах.

Зазначається, що обстріли можуть призвести до пошкодження обладнання станції та необмеженого викиду радіоактивних матеріалів.

Інспектори також закликали припинити всі воєнні дії, які можуть вплинути на системи енергопостачання станції.

У вівторок Рада безпеки ООН на запит росії розгляне ситуацію на Запорізькій атомній електростанції. На засіданні РБ очікується виступ гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

Місія МАГАТЕ на чолі з Гроссі відвідала ЗАЕС 1 вересня. Того ж дня гендиректор агентства та більша частина делегації залишила захоплений росією об’єкт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: