22:54, 03 листопада 2022

МАГАТЕ не виявило незаявленої ядерної діяльності та матеріалів в Україні

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) завершили перевірку в трьох місцях в Україні й не виявили жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів, про що заявляла росія.

Про це заявив гендиректор агентства Рафаель Маріано Гроссі, пише «Економічна правда».

“Письмові звернення України до МАГАТЕ з проханням надіслати групи інспекторів були зроблені після того, як РФ виступила зі звинуваченнями щодо діяльності на трьох об’єктах – Інституті ядерних досліджень у Києві, Східному гірничо-збагачувальному комбінаті у Жовтих Водах та Виробничому об’єднанні “Південний машинобудівний завод” у Дніпрі.

За останні кілька днів інспектори змогли здійснити всі заплановані МАГАТЕ заходи та отримали безперешкодний доступ до об’єктів. На основі оцінки наявних на сьогоднішній день результатів та інформації, наданої Україною, Агентство не виявило жодних ознак незадекларованої ядерної діяльності та матеріалів на цих об’єктах”, – наголошується в заяві.

Інспектори також відібрали проби навколишнього середовища для аналізу в лабораторіях МАГАТЕ та мережі аналітичних лабораторій.

“Відбір проб навколишнього середовища є широко використовуваним заходом із застосуванням надчутливих аналітичних методів, які можуть надати інформацію про минулу та поточну діяльність, пов’язану з поводженням з ядерними матеріалами”, – пояснили в агентстві.

“Наша технічна та наукова оцінка результатів, які ми маємо на сьогоднішній день, не виявила жодних ознак незадекларованої ядерної діяльності та матеріалів на цих трьох об’єктах. Крім того, ми повідомимо про результати відбору проб навколишнього середовища якнайшвидше”, – сказав Гроссі.

Генеральний директор МАГАТЕ наголосив, що агентство залишається готовим до “проведення подальших подібних верифікаційних заходів в Україні з метою підтвердження відсутності незадекларованої діяльності та матеріалів і, таким чином, унеможливлення будь-якого нецільового використання таких матеріалів”.

Нагадаємо:

Генеральний директор МАГАТЕ підтвердив, що інспектори МАГАТЕ проведуть верифікаційні заходи на двох об’єктах в Україні у відповідь на запит України.

Цей запит був зроблений Україною після того, як рф виступила з фейковим звинуваченнями щодо діяльності, пов’язаної з можливим виробництвом “брудних бомб” на двох об’єктах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: