08:44, 16 Липня 2021

Литва звернулася в ООН через збільшення потоку нелегалів через Білорусь

Литва звернулася до головного комісара ООН у справах біженців і гендиректора Міжнародної організації з міграції (МОМ) з приводу збільшення потоку нелегальних мігрантів, який іде через територію Білорусі.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє прес-служба МЗС Литви.

За її інформацією, 12 липня постійний представник Литви в Женеві, посол Андрюс Крівас направив листи до головного комісара, а також до генерального директора Міжнародної організації з міграції Антоніо Віторіно. У посланні надана інформація про нелегальну міграцію і прохання реагувати на цю ситуацію відповідно до наданого мандату.

«Литовський уряд переконаний, що білоруський режим штучно заохочує нелегальну міграцію і використовує її як політичний інструмент для посилення тиску на Литву, яка рішуче критикує масштабні порушення прав людини в Білорусі», – йдеться в посланні.

Також Крівас попросив Управління головного комісара ООН у справах біженців та МОМ публічно оцінити політику Білорусі, а також включити обговорення цього питання до порядку денного організацій.

Це питання обговорювалося під час зустрічі посла Кріваса з генеральним директором МОМ у понеділок, 12 липня.

У вівторок глава МВС Литви Агне Білотайте під час спільного засідання комітетів Європарламенту у закордонних і внутрішніх справах заявила, що кількість нелегальних мігрантів, які незаконно перетинають кордон Литви з боку Білорусі, зросла у 22 рази в порівнянні з минулим роком.

Вона назвала це «частиною гібридної війни проти Литви», розв’язаної режимом Лукашенка в помсту за те, що Литва надає безпечний притулок громадянам Білорусі, які переслідуються у своїй країні за прагнення до демократії. За її словами, це також війна «проти всього ЄС і західних демократій». При цьому в якості знаряддя війни використовують знедолених людей.

Міністр продемонструвала свідоцтва того, що біженці організовано доставляються у Білорусь, а потім – на кордони Євросоюзу.

Як повідомлялося, після введення Євросоюзом нового пакета санкцій проти режиму Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна не буде контролювати потік біженців, наркотиків і зброї на кордоні з ЄС. Після цього на кордоні Литви кількість нелегальних мігрантів зросла в десятки разів.

7 липня прем’єр-міністр Литви Інгрід Шимоніте заявила, що країна встановить стіну на литовсько-білоруському кордоні.

13 липня Сейм Литви назвав зростання потоків нелегальних мігрантів із території Білорусі гібридною агресією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: