20:19, 10 листопада 2022

Литва закупить у США системи HIMARS, ATACMS майже на півмільярда доларів

Міністерство оборони Литви високо оцінило підвищення оборонного потенціалу країни після дозволу Держдепартаменту США на закупівлю реактивних систем HIMARS і комплексів ATACMS на суму 495 млн доларів.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на сайт литовського Міноборони.

«Це абсолютно новий і потужний потенціал, якого у Литви ніколи не було. Поява цього засобу в литовській армії підніме розвідку, радіоелектронну боротьбу та інші можливості на ще вищий рівень»,  – сказав міністр оборони Арвідас Анушаускас.

Напередодні, 9 листопада, Державний департамент США затвердив для Литви дозвіл на закупівлю реактивних артилерійських установок високої рухливості M142 (HIMARS). Контракт на закупівлю систем планується підписати до кінця року. Планується закупити 8 пускових установок з бойовими та навчальними боєприпасами, які складатимуться з комплектів керованих ракет різних типів і бойових характеристик, у тому числі комплексів ATACMS з ефективною дальністю стрільби 300 км.

Також закуплять обладнання для технічного обслуговування систем, навчання персоналу та послуги зі встановлення та інтеграції систем у мережу протиракетної оборони НАТО великої дальності. Попередня вартість угоди становить 495 мільйонів доларів. Контракт виконуватиме американська компанія Lockheed Martin.

Придбання систем HIMARS планується також у Латвії та Естонії, спільно це зміцнить безпеку не лише Литви, а й усього регіону.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: