17:26, 13 Вересня 2021

Литва ввела обмеження для людей без COVID-щеплень

Литва запровадила з 13 вересня обмеження для тих, хто не пройшов вакцинацію від коронавірусу.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Delfi».

“Паспорти можливостей” можуть отримати всі щеплені, ті, хто перехворів або проходить тести. З 13 вересня знову визнаватимуть результати тестів на антигени.

Як зазначається, з понеділка люди без цього документа не зможуть потрапити до магазинів з товарами не першої необхідності, до торговельних центрів, на ринки (якщо їхня площа перевищує 1500 кв. м). Також вони не зможуть користуватися послугами салонів краси, відвідувати спортклуби, заходи за участю більше 500 осіб.

Людей з “паспортом можливостей” жодні обмеження не торкнуться, однак їх, як і раніше, просять дотримуватися запобіжних заходів, наприклад, дезінфікувати руки, дотримуватися дистанції, носити маски.

У транспорті “паспорт можливостей” не потрібен. Однак всі мають бути в масках і дотримуватися дистанції. На міжміських маршрутах і замовних рейсах мусять бути зайнятими лише місця для сидіння.

Дошкільнята, учні початкової, середньої шкіл і гімназій, студенти профтехучилищ, всі, хто займається в музичних, художніх і ін. школах, отримують послуги без “паспорта можливостей”.

Студенти вишів, колегій, які відвідують курси для дорослих, можуть ходити на контактні заняття безперешкодно, якщо у них є “паспорт можливостей”. Ті, у кого його немає, мають регулярно тестуватися – ця послуга надається безкоштовно. Це виняток діє до 16 жовтня.

Медичні послуги надають без “паспорта можливостей”. Якщо йдеться про планові послуги у стаціонарах, треба здавати тест на коронавірус. Його оплачує держава.

МОЗ Литви залишає за собою право в майбутньому запровадити обов’язкове тестування для надання спеціалізованих амбулаторних послуг. Це залежатиме від епідеміологічної ситуації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: