08:15, 04 Серпня 2022

Литовські волонтери передали ЗСУ сучасне обладнання для протидії безпілотникам

Заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Володимир Коваль взяв участь у церемонії урочистої передачі зразків високотехнологічного обладнання від волонтерів Литовської Республіки.

Про це повідомляє Генштаб Збройних сил України у «Фейсбук».

Коваль від імені ЗСУ щиро подякував Литві за незмінну підтримку та союзницьку допомогу нашій державі.

“Особливо ми вдячні за чергову партію високотехнологічного обладнання литовського виробництва, яке так необхідне зараз для захисників України для боротьби з безпілотними авіаційними комплексами противника”, – наголосив він.

Аташе з питань оборони при посольстві Литовської Республіки в Україні Даріус Адомайтіс під час церемонії передачі обладнання розповів, що представники литовської телекомпанії «Nonprofit Corporation “Laisves TV”» зібрали понад 5 млн євро добровільних внесків на закупівлю і подальшу передачу ЗС України турецького БпЛА «Bayraktar TB2».

Оскільки турецька сторона виступила з ініціативою передати один БпЛА до ЗС України на безоплатній основі, то 1 980 000 євро зібраних коштів були витрачені на виготовлення і надання Україні комплексів протидії БпЛА Sly Wiper.

“Мені дуже приємно, що високотехнологічне озброєння від волонтерів Литовської Республіки підвищить безпеку українських військовослужбовців”, – наголосив Адомайтіс.

На завершення заходу Коваль особливо подякував директорці литовського каналу «Nonprofit Corporation “Laisves TV”» Габії Йоне Мілашіюте та ведучому телепрограми «Freedom TV» згаданого каналу Андрюсу Тапінасу, завдяки яким реалізували ініціативу придбання та передачі обладнання.

Литва надасть Україні ще десять бронетранспортерів М113, а також пакети вибухівки та димових шашок, заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: