15:55, 22 Жовтня 2019

Лише 11 % українців можуть відрізнити справжні новини від фейків

В Україні лише 11 % громадян можуть правильно відрізнити правдиві новини від дезінформації.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на результати соціологічного опитування “USAID-Internews”.

“Близько 80 % глядачів і читачів говорять, що обізнані про замовні матеріали в медіа, більш відомі як “джинса”. Респонденти також відзначають, що вони вміють відрізнити такі матеріали. Так, із 74 % тих, хто знають про існування “джинси”, 68 % говорять (самооцінка), що знають, як відрізнити замовний матеріал — це на 12 % більше, ніж той самий показник у 2018 році”, — йдеться в дослідженні.

Водночас у рамках опитування цьогоріч респонденти в деяких регіонах України пройшли тест на медіаграмотність, а саме: тестування на їхню реальну здатність відрізнити справжні новини від дезінформації.

“Результати цього тексту показали, що лише 11 % респондентів змогли правильно визначити різницю між справжньою та неправдивою інформацією серед трьох поданих новин, тоді як у середньому 10 % не змогли навіть спробувати відповісти”, — акцентують аналітики.

Разом із тим дві третини респондентів змогли правильно визначити лише один із трьох варіантів.

Дослідження провела компанія “InMind” на замовлення міжнародної неприбуткової організації “Internews”, що реалізує “Медійну програму в Україні” за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета дослідження — вивчити звички українців, які стосуються споживання медіа, а також їхню довіру до медіа, оцінити рівень медіаграмотності та обізнаність населення щодо впровадження реформ в Україні. Протягом червня-липня 2019 року представники “InMind” опитали 4056 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,5 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: