12:32, 17 Березня 2021

Ляшко зманіпулював, що не вимагав ховати померлих від коронавірусу у пакетах. ДОКУМЕНТИ

Нещодавно головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що для померлих від коронавірусу кремація та поховання тіла в щільному пакеті не обов’язкова. Однак у мережі стали поширювати документ, де саме Ляшко встановлював вимоги до поховання.

Інтернет-видання «Волинь Online» перевірило, чи документ не фейковий.

Ляшко у своєму дописі у «Фейсбук» закликав усіх, хто має відношення до процесу організації поховання не спекулювати на прописаних нормах. Також він закликав ЗМІ не робити сенсацію там, де її немає.

«Запевняю, що відповідно згідно з чинними правил та рекомендацій від МОЗу щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) люди мають можливість попрощатися, забрати тіло та поховати рідних за звичайною процедурою, але з обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів безпеки», — зазначив він.

Однак мережею стали поширювати документ із вимогами щодо поховання. А саме розпорядження від 27.03. 2020 «Щодо організації поховання померлих осіб від коронавірусної хвороби (СОУГО-19)». У ньому Віктор Ляшко, як керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) встановлює такі вимоги до поховання:

1) тіла померлих мають бути оброблені дезінфекційним хлорвмісним розчином та поміщенні у непроникний герметичний пакет-мішок;

2) поховання (кремація) тіла здійснюється у щільно закритій труні;

3) при здійсненні поховання померлого дозволяється перебувати одночасно у приміщенні не більше як 1 особа на 10 квадратних метрів та

забезпечити відстань між ними не менше ніж 1,5 м;

4) органи місцевого самоврядування, утворені ними спеціалізовані

комунальні підприємства здійснюють облік осіб, які були присутні під час поховання із зазначенням дати і часу перебування: прізвище, ім’я, по

батькові, адреси проживання, контактного номеру телефону.

2. Керівникам робіт з ліквідації надзвичайної ситуації природного характеру в областях, м. Києві довести розпорядження до відома органів місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Ми перевірили, чи є таке розпорядження на сайті МОЗу, однак у розділі керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) за 2020 рік ми знайшли лише два розпорядження – це розпорядження № 31 та розпорядження 158.

Однак, ми перевірили сайти районних, обласних та Київської міської державної адміністрацій.

До прикладу на сайті Волинської ОДА у розпорядженні від 28 березня 2020 року «Щодо організації померлих осіб від коронавірусної хвороби (COVID-19) йдеться про таке:

«Відповідно до статті 75 Кодексу цивільного захисту України, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27 березня 2020 року № 170 «Про переведення територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації», розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медикобіологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19) від 27 березня 2020 року № 6 з метою недопущення погіршення епідемічної ситуації під час поховання померлих осіб від корона вірусної хвороби (COVID-19) : 1.Встановити, що поховання померлих осіб від коронавірусної хвороби (COVID19) здійснюється з дотриманням вимог установлених розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19) від 27 березня 2020 року № 6, а саме: 1) тіла померлих мають бути оброблені дезінфекційним хлорвмісним розчином та поміщені у непроникний герметичний пакет-мішок; 2) поховання (кремація) тіла здійснюється у щільно закритій труні; 3) при здійсненні поховання померлого дозволяється перебувати одночасно у приміщенні не більше як 1 особа на 10 квадратних метрів та забезпечити відстань між ними не менше ніж 1,5 м.; 4) органи місцевого самоврядування, утворені ними спеціалізовані комунальні підприємства здійснюють облік осіб, які були присутні під час поховання із зазначенням дати і часу перебування: прізвище, ім’я, по батькові, адреси проживання, контактного номеру телефону».

Таке ж розпорядження є і на сайті Київської міської державної адміністрації.

Отже, документ, підписаний Віктором Ляшком не фейковий і заява Ляшка маніпуляція. А родичі померлих від коронавірусу тепер не можуть зрозуміти, чому з їхніх рідних так познущалися, запихаючи у пакети і не давали навіть попрощатися, якщо Віктор Ляшко тепер заявляє, що таких вимог не було.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: