09:00, 31 Травня 2018

Луцькрада просить заборонити поліетиленові пакети у місті

Депутати підтри мали звернення Луцької міської ради до Верховної Ради України щодо вирішення питання заборони на законодавчому рівні використання поліетиленових пакетів в магазинах та точках продажу товарів.

Про це йшлося вчора, 30 травня, під час засідання 42-ї сесії міської ради.

У зверненні зазначають, що поліетиленові пакети є серйозною проблемою для навколишнього середовища. У багатьох країнах світу вже зрозуміли шкідливий вплив полімерних відходів на довкілля і вживають відповідних заходів. Ситуація навколо полімерних пакетів, яка склалася на сьогодні в Україні, унеможливлює забезпечення належного стану благоустрою та екологічної безпеки.

Варто наголосити, що при горінні вищезгаданих сполук виділяється велика кількість токсичних речовин, що здійснює негативний вплив на здоров’я людини: порушення імунної системи, зниження репродуктивної функції, підвищення ризиків онкологічних захворювань, тощо. Окрім цього, такі вироби  завдають невиправної шкоди навколишньому природному середовищу: засмічення населених пунктів, узбічь доріг, лісів, земель, поверхневих та підземних вод, моря, загибелі представників тваринного світу тощо.

Згідно з даними статистики, щорічно в країнах-членах Європейського союзу використовуються більше 800 тисяч тон одноразових поліетиленових пакетів. Так, щорічно середньостатистичний громадянин ЄС використовує приблизно 190 поліетиленових пакетів. І лише близько 6 % від їх загального числа пізніше були направлені на переробку.  В Україні на людину щорічно доводиться більше 500 викинутих поліетиленових пакетів.

Законодавством України не передбачено право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також встановлювати відповідальність за такі порушення. Таким чином, питання заборони використання та продажу поліетиленових пакетів повинно, насамперед, вирішуватися централізовано на державному рівні. Враховуючи зазначене, Луцька міська рада звертається до Верховної Ради України з проханням вирішити питання заборони та використання поліетиленових пакетів на законодавчому рівні.

 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: