22:53, 02 Травня 2018

Луцького суддю, якого підозрюють у хабарництві, відсторонили від посади

Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Луцького міськрайонного суду Волинської області Олега Ющука від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Про це повідомлили в Управлінні інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Доповідач, член Вищої ради правосуддя Віктор Шапран  повідомив, що до Вищої ради правосуддя 27 квітня 2018 року надійшло клопотання заступника Генерального прокурора України, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н. І. від 27 квітня 2018 року про тимчасове відсторонення судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Ющука О. С. (на фото) від здійснення правосуддя на строк до 20 травня 2018 року включно у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності. До клопотання долучили копії матеріалів, якими обґрунтовано його доводи. Клопотання подали з дотриманням визначених Законом України «Про Вищу раду правосуддя» та Кримінальним процесуальним кодексом України вимог.

У клопотанні про тимчасове відсторонення судді Ющука О. С. від здійснення правосуддя заступник Генерального прокурора України зазначає, що Першим відділом Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесли до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань 27 жовтня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

Суддя Ющук О. С. підозрюється в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення своїм колегою Сівчуком А. Є. у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 130 КУпАП, стосовно Зажицького Р. Я.

Мотивуючи необхідність тимчасового відсторонення судді Ющука О. С. від здійснення правосуддя, заступник Генерального прокурора України зазначив, що, перебуваючи на посаді судді Луцького міськрайонного суду Волинської області і здійснюючи правосуддя, Ющук О. С. матиме можливість впливати на свідків у кримінальному провадженні та протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню, зможе вживати заходів щодо знищення чи спотворення документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення, що розслідується.

Ризик незаконного впливу Ющука О. С. на свідків у кримінальному провадженні зумовлений тим, що справа стосовно Зажицького Р. Я. не розглянута і суддя Ющук О. С. може через інших суддів Луцького міськрайонного суду Волинської області впливати на Зажицького Р. Я. як свідка. Наявність кримінального провадження за підозрою судді у вчиненні корупційного кримінального правопорушення з огляду на норми Кодексу суддівської етики не узгоджується із встановленими морально-етичними принципами, згідно з якими суддя повинен  бути прикладом неухильного дотримання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду.

Судді Ющуку О.С. 20 березня 2018 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 369-2 КК України.

Вища рада правосуддя, заслухавши доповідачачлена Вищої ради правосуддя Віктора Шапрана, представника Генеральної прокуратури, прокурора першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Віталія Шкрума, суддю Олега Ющука, ухвалилаклопотання заступника Генерального прокурора, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити; тимчасово, до 20 травня 2018 року,відсторонити суддю Луцького міськрайонного суду Волинської області Ющука Олега Сергійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: