15:25, 15 Березня 2019

Луцький нардеп хоче, аби журналістів штрафували на мільйони

Нардеп віл Луцька Ігор Лапін хоче, аби журналістів карали за поширення недостовірної інформації штрафами від 480 тисяч і до трьох мільйонів гривень. 

Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” повідомив Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. 

“Чергова атака на права журналістів! Знову — кримінальна відповідальність за “недостовірну інформацію”. Штрафи від 480 тисяч і до 3 мільйонів гривень! Або виправні роботи (спасибі, що не в’язниця!). Народний депутат Лапін (“НАРОДНИЙ ФРОНТ”), який “роками вибудовує свій авторитет у суспільстві” (цитата з пояснювальної записки політика) зареєстрував проект Закону “щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у ЗМІ”.

Нардеп пропонує запровадити кримінальну відповідальність за поширення “недостовірних” відомостей у ЗМІ та мережі Інтернет; дозволити Нацраді зупиняти трансляцію телеканалів “до моменту спростування” (цікаво, як може ТБ спростувати, якщо його вимкнули з ефіру??); переслідувати медіа, в ефірі яких громадяни іноземних держав проводять “передвиборну агітацію через журналістську діяльність” тощо. Штраф за “поширення у ЗМІ, мережі Інтернет недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи” — до 480 тисяч гривень (до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для кримінальної відповідальності такий мінімум встановлюється на 2019 рік Податковим кодексом не на рівні 17грн, а на рівні 960грн). Або журналіст чи громадянин може отримати виправні роботи до одного року.
За “умисне поширення” ганьби — уже штрафи від 960 тисяч гривень і до 1млн. 920тис. і виправні роботи до 2 років!
А якщо недостовірне інформування поєднується з порушеннями виборчого законодавства —то штрафи і терміни виправних робіт ще подвоюються….

За словами пана Лапіна, стати автором чергової ворожої ініціативи щодо утиску прав журналістів та медіа, його підштовхнула несправедливість — роками суди розглядають позови про захист честі та гідності. І “подібний стан речей ще більше стимулює правопорушників, особливо, у випадках, коли мова йде про нанесення шкоди публічним особам, які роками вибудовували свій авторитет у суспільстві”…

Ну і звичайно, не може нардеп не прикрити наміри штрафувати, забороняти, блокувати і відправляти українських журналістів на виправні роботи “особливою актуальністю” (цитата) — законопроект подається “в умовах інформаційної війни, яку розв’язала і наразі здійснює Російська Федерація проти нашої держави”.

Шановні політики! Українські журналісти уже втомилися відбивати ваші атаки! Якщо маєте честь і гідність — не ставайте авторами дикунських проектів!”, — йдеться у дописі. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: