16:20, 28 Лютого 2019

Луцьким ліцеїстам розповіли про відповідальність за булінг

Співробітники ювенальної превенції Луцького відділу поліції спільно із працівниками управління юстиції в рамках інформаційної кампанії «Стопбулінг!» зустрілися з вихованцями обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Про це повідомляє прес-служба поліції Волині.

Поліцейські докладно роз’яснили ліцеїстам положення ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка визначає поняття боулінгу, тобто цькування учасника освітнього процесу. Зокрема, в ній йдеться, що булінгом вважається діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю  потерпілого.

Під час зустрічі також йшлося про відповідальність за цькування. Наприклад, санкція цієї статті передбачає штраф від 850 грн до 1,7 тис. грн, або громадські роботи від 20 до 40 годин. У випадку ж вчинення булінгу групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення штраф уже становитиме до 3,4 тис. грн.

Чинне законодавство визначає також відповідальність керівників закладу освіти за неповідомлення уповноваженим органам Нацполіції про випадки булінгу. Зокрема, передбачений штраф у розмірі 1,7 тис. грн.

Правоохоронці також продемонстрували ліцеїстам тематичні відеоролики, надали різноманітні просвітницькі матеріали.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: